Karel Čada: S falešnou maturitou dělal policajta a vystudoval práva! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 23. května 2025

Svátek slaví Vladimír, zítra Jana

Karel Čada: S falešnou maturitou dělal policajta a vystudoval práva!

Za padělání veřejné listiny a podvod hrozí Karlu Čadovi až 10 let vězení.
Za padělání veřejné listiny a podvod hrozí Karlu Čadovi až 10 let vězení. (Zbynìk Schnapka)

Toužil se stát poldou, ale neměl maturitu... Karel Čada (51) z Modravy na Šumavě si proto koupil padělek maturitního vysvědčení! Díky němu se stal policistou. A ne obyčejným, ale dokonce členem zásahové jednotky. A dokonce vystudoval práva! V uniformě policisty si odsloužil 15 let, dalších 10 teď může za podvod strávit v mundůru vězně.

Kromě basy teď bývalému policistovi Čadovi hrozí, že bude muset uhradit mzdu za patnáct let služby v celkové výši 6,6 milionu korun.

„Při nástupu k policii předložil falešné maturitní vysvědčení. Mzdu a ostatní náhrady pobíral od svého zaměstnavatele neoprávněně,“ řekl deníku Aha! státní zástupce Jiří Richter. Díky falešnému vysvědčení byl nejen přijatý k policii, ale dostal se i na právnickou fakultu v Plzni, kde vystudoval a získal titul bakaláře.

Teď dělá traktoristu

Expolicajt teď dělá práci přiměřenější svému vzdělání, pracuje jako traktorista v Národním parku Šumava. Jakoukoliv vinu popírá. „Dálkově jsem studoval Gymnázium v Podbořanech. Maturitní vysvědčení mi pak poslali domů. Nejsem si vědom toho, že bych vysvědčení padělal,“ hájil se včera před soudem. Podle vedení školy ale na podbořanském gymnáziu žádné dálkové studium nikdy neprobíhalo.

Přečtěte si
merrylou212
26. 7. 2013 • 15:12

Já bych mu to neodpustila - policajt a je podvodník .

tulip
26. 7. 2013 • 08:29

Svatá pravda. V maturitě či vystudované VŠ to není. Spousta policajtů v centru Prahy,vám na otázku,jak se dostat autem třeba k Národnímu divadlu,odpoví: Já su z Moravy,nevím. Takže myslím,že když někdo dělá dobře a správně policajta,tak maturitu mít nemusí.

mnpv
26. 7. 2013 • 06:36

VŠ zvládl i bez maturity. Buď Nemá VŠ úroveň a nebo je střední zbytečná ztráta čtyř let.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry