Exmanžel neplatí? Najděte si svého úředníka! Probační a mediační služba je zdarma! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Exmanžel neplatí? Najděte si svého úředníka! Probační a mediační služba je zdarma!

Najděte si svého úředníka!
Najděte si svého úředníka! (Profimedia.cz)

U většiny otců, kteří kašlou na výživné, je vysoká pravděpodobnost, že budou nezodpovědní i po soudu. Taková bývá praxe. Raději tomu ale předejděte. Pomoci vám může Probační a mediační služba ČR (PMS).

*Probační a mediační služba poskytuje všechny služby zdarma!

*Obraťte se na PMS ještě před podáním trestního oznámení pro trestný čin zanedbání povinné výživy. Je šance, že její zkušení úředníci expartnerovi úspěšně promluví do duše a nebudete muset celý soudní kolotoč absolvovat.

*Pokud se už chystáte k soudu, požadujte, aby uložil, že na plnění povinností odsouzeným bude dohlížet probační úředník. Ten bude po určitou zkušební dobu sledovat a kontrolovat chování pachatele, zároveň jej vést a motivovat ke změně problémového chování, úhradě dluhu, placení výživného apod.

*Jestliže odsouzený, kterému byla uložena jako součást trestu povinnost uhradit výživné, nadále bezdůvodně tuto povinnost neplní, upozorněte na to písemně soud, aby mohl případné rozhodnout o přeměně podmíněného trestu na trest nepodmíněný. PMS vám potvrdí expartnerovu nezodpovědnost.

*Pokud bývalý partner za neplacení alimentů »sedí« a žádá o propuštění, nelekejte se, spíše slavte. Ve spolupráci s PMS na jeho svobodě máte větší šanci získat peníze zpět a pravidelně dostávat to, na co má vaše dítě právo. Za mřížemi moc práce a peněz není…

*Netušíte-li, kde se nejbližší pobočka probační a mediační služby nachází, najděte ji na stránkách www.pmscr.cz, Působí v každém kraji. Případně si nechte poradit na čísle 224 424 414 (ve všední den) nebo mobilu 737 247 519.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.