Štědrý den je tu už za měsíc: Co musíte stihnout zařídít? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. června 2022

Svátek slaví Šárka, zítra Jaroslava

Štědrý den je tu už za měsíc: Co musíte stihnout zařídít?

Vánoce mají být hlavně o klidu a pohodě. Nestrhejte se!
Vánoce mají být hlavně o klidu a pohodě. Nestrhejte se! (Profimedia.cz)

Toto zase uteklo…Už jen měsíc nás dělí od Štědrého dne a nejslavnostnějšího večera celého roku. Hlavně naše děti už se nemohou dočkat. A na nás dospělých zůstávají starosti s přípravou těch nejkrásnějších Vánoc. Nebojte se nic! Tady je podrobný návod na každý den, jak být tím nejlepším organizátorem a vše zvládnout levou zadní!

24. 11.

Už jen měsíc a zasedneme ke svátečnímu stolu. Že ještě nemáte nic hotovo? Nepanikařte a v klidu si přečtěte náš podrobný návod krok za krokem, den po dni. Ostré přípravy vypuknou až zítra!

25. 11.

Sedněte si s tužkou a papírem a popřemýšlejte nad dárky pro jednotlivé členy rodiny. Nemusí být drahé, spíše se snažte překvapit a vybrat to, co skutečně potěší. Kupte si i Nedělní Aha! křížovky.

26. 11.

Kupte si adventní věnec. Pokud jste šikovní a máte čas, vyrobte si ho sami. Návod na skutečně originální kousky najdete tento den v deníku Aha!

27. 11.

Vyzkoušejte nákup dárků přes internet. Významné e-shopy dnes startují akci, díky níž nebudete muset platit dopravu dárku. Více najdete na str. 4.

28. 11.

Popřemýšlejte, jaké cukroví letos budete péci. Vezměte si recepty a propočítejte, kolik jakých surovin budete potřebovat. Vždy si raději nakupte něco navíc pro strýčka Příhodu.

29. 11.

Prozkoumejte letáky obchodů a zjistěte, kde mají nejlevnější mouku, vajíčka a ořechy nebo rum. Vaše peněženka to ocení. Výborné cukroví přece jen něco stojí!

30. 11.

Pokud jste to ještě neučinili, jasně se s kolegy dohodněte, kdo bude mít kdy dovolenou. Pokud vám ta vaše ještě zbývá, vezměte si ji i ve čtvrtek a pátek 27. a 28. prosince. Budete mít devět dní volna v kuse!

1. 12.

Rozdejte adventní kalendáře, ať dětem čekání na vytouženého Ježíška rychleji ubíhá. Vydejte se na návštěvu vánočních trhů. Na pražském Staroměstském náměstí právě dnes startují. Otevřeno je od 10 do 22 hodin.


2. 12.

Zapalte první svíci na adventním věnci a pusťte se do pečení. Začněte cukrovím, které se potřebuje rozležet, jako jsou perníčky, zázvorky, kokosky a další.

3. 12.

Nakupte sladkosti a ovoce do Mikulášského balíčku. V mnoha obchodech narazíte na slevy a akční nabídky. Snažte se vybírat dobroty z kvalitní čokolády, kterou tvoří hlavně kakaové máslo a ne rostlinné tuky.

4.12.

Svátek mají Barbory, a tak je čas na krásný tradiční zvyk. Utrhněte třešňovou větvičku a dejte jí do vody. Pokud do Štědrého dne svobodné dívce vykvete, do roka se vdá.

5.12.

Předpokládáme, že dnes o svých dětech ani nebudete vědět. Od rána budou jako pěny. A není divu! Večer bude chodit Mikuláš s čertem a andělem. S těmi vám mohou vypomoci třeba kamarádi.


6. 12.

Nakupte vánoční papír, celofán, pentle, mašle a další ozdobné propriety. Chcete přece, aby zabalené dárky okouzlily už na první pohled!

7. 12.

V mrazivém počasí nezapomínejte ani na ptáčky. Vyrobte si malé krmítko chráněné před sněhem a umístěte ho na parapet. Přikrmujte semínky a kochejte se pohledem na malé strávníky.

8. 12.

Vypravte se do Drážďan na zdejší vyhlášené trhy. Právě dnes si užijete tradiční Štolovou slavnost. Po všech trzích bude vonět zdejší vyhlášené sladké vánoční pečivo plné rozinek a oříšků.

9. 12.

Druhá adventní neděle! Vyjdou Nedělní Aha! Křížovky, v nichž kromě luštění o spoustu peněz najdete i inspiraci na úžasné vánoční menu. Zapalte druhou svíci na adventním věnci.

10. 12.

Je sice ještě čas, ale přesto. Zkontrolujte, v jakém stavu jsou žárovičky na stromeček. Fungují všechny, jak mají? Bylo by špatné zjistit až těsně před slavnostním večerem, že nesvítí.

11. 12.

Udělejte dobrý skutek! Vyberte si některou z dobročinných organizací a pošlete nějakou korunu. Pomoci můžete opuštěným dětem, zvířatům v útulcích nebo třeba lidem bez domova.


12. 12.

Dnes je v kalendáři magické datum. Využijte toho a vsaďte si! Třeba se právě na vás usměje štěstí a vyhrajete pořádný ranec peněz. Za pokus to stojí!

13. 12.

Pošlete vánoční pohlednice vzdáleným příbuzným a přátelům. Budete mít jistotu, že do Vánoc stihnou dojít a nikdo nepřijde zkrátka.

14. 12.

Vyrazte na skleničku s kolegy z práce nebo s kamarády. Třeba načerpáte zajímavou inspiraci, jak ještě vaše Vánoce vylepšit. Ale pozor, abyste to nepřehnali s alkoholem. Zítra toho musíte hodně stihnout.

15. 12.

Vyhlašujeme generální úklid! Zapojte do něj celou rodinu. Je potřeba vysmejčit i ty kouty, na které během roku zapomínáme. Umyjte okna a vyperte záclony. Byt bude krásně vonět.

16. 12.

Třetí adventní neděle! Vydejte se na rodinnou procházku, na výstavu betlémů nebo vánočních ozdob. A zapalte další svíci.

17. 12.

Vydejte se po práci pro vánoční stromeček. Vybírejte dobře, aby vydržel co nejdéle zelený a svěží. Uskladněte ho na balkóně, kde bude mít správné klima. V módě jsou také stromečky v květináči. Jsou dražší, ale zaručeně vydrží klidně až do Hromnic.

18. 12.

Až půjdou děti spát, vytáhněte z tajných skrýší dárky a pečlivě a nápaditě je zabalte. I maličkost udělá dojem, pokud je krásně zabalená.

19. 12.

Kupte si vánočního kapra. Jeho výběr nenechávejte na poslední chvíli, aby macci nebyli probraní. Pokud nemáte rádi domácí zabíjačky, nechte si ho zabít a naporcovat přímo u prodejce.


20. 12.

Teď je na řadě výroba nepečeného cukroví. Do práce povolejte i své děti, bude je to bavit! Vyzkoušejte kokosové nebo čokoládové kuličky, dobroty z marcipánu nebo oříšků. Jen pozor, aby malí pomocníci spíše neujídali, než pekli!

21. 12.

Podle nejrůznějších předpovědí má nastat konec světa. Buďte v klidu. Ten nenastane ani v případě, že všechny předsváteční přípravy nevyjdou na jedničku. O Vánocích jde přece o to, být spolu.

22. 12.

Douklízejte, nažehlete ubrusy, zkontrolujte, zda jsou všechny dárky zabalené a mají visačku se jménem svého budoucího majitele. Večer se odměňte voňavým svařákem a pěkným filmem.

23. 12.

Přípravy vrcholí. Udělejte ten nejlepší bramborový salát na světě, aby byl do podávání správně uleželý. Partner může nazdobit stromeček. Na Štědrý den si díky tomu užijete více klidu. A hurá do trafiky pro Nedělní Aha! křížovky.

24. 12.

Tak a dočkali jsme se! Dejte si nohy na stůl a relaxujte. Nebo si zaveďte svůj sváteční rituál. Projděte se vánočními ulicemi nebo zajděte s výslužkou pro zvířátka do lesa. Kapra by pro jednou mohl obalit a usmažit manžel.

Facebook:gallery:false:false:false

 

 Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.