První prohibiční víkend je za námi! Zapomeňte na tvrdý chlast, přichází... Doba likérová! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

První prohibiční víkend je za námi! Zapomeňte na tvrdý chlast, přichází... Doba likérová!

Fotografie
Fotografie (internal)

V Česku si na ovocný, krémový či jinak nasládlý alkohol příliš nepotrpí ani dámy, natož drsní chlapi. Vypadá to ale, že se kvůli prohibici nápojům s více než pětinovým obsahem etanolu schyluje na nové časy.

Tuzemáček, vodka ani whisky už totiž nikoho po večerech nezahřejí a i ti nejdrsnější pijani budou muset nějakou dobu elegantně usrkávat lahodné likéry. Podívejte se, které jsou nejlepší!

TIP NA DRINK!

 Některý z karamelových či smetanových likérů použijte do kávy. Krásně ji to osladí a alkohol vás dodatečně zahřeje.

 Zavzpomínejte na totalitu a tzv. míchačky a udělejte si »mozek«. Když totiž budete krouživými pohyby do griotky dolévat vaječný likér, vytvoří to v pití efekt mozkových závitů!

 Udělejte si osvěžující koktejl. Smíchejte 1 část Shaker Cocco, 2 části Bailey’s a dvě části mléka. Přidejte led a zamíchejte.

 Chuť portského můžete osvěžit, když 5 centilitrů sladkého vína zalijete citronovou či pomerančovou minerálkou, přidáte led a trochu skořice.

Alkoholové aktuálky

Dvacátý mrtvý V přerovské nemocnici včera zemřel muž (†63), který byl hospitalizován kvůli otravě metylalkoholem. V Česku tak jde už o dvacátou oběť řádění jedu. V neděli přibyl v Praze další otrávený (58), jeho stav je vážný.

Polské embargo Hlavní polský hygienik včera na měsíc zakázal obchodovat s více než dvacetiprocentním alkoholem vyrobeným u nás. Paradoxně se dva lidé z Opavy otrávili metanolem z alkoholu, který prý koupili v Polsku.

Proškrtejte lístky Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo podmínky prohibice. Majitelé hospod a restaurací nesmějí alkohol vystavovat, také jej ale nesmějí mít ani v nápojových a jídelních lístcích! Musejí nabídku buď proškrtat, či přelepit.

Podezřelý obchod Jihomoravští policisté včera zadrželi muže, který prodal domácí láhev slivovice s nebezpečným obsahem metanolu muži z Boskovicka. Ten je nyní ve vážném stavu. Zadržených v kauze přibývá.

Přečtěte si
boball
21. 9. 2012 • 10:39

Ale prd,ožerou se z vína

xell
18. 9. 2012 • 12:27

...na silnicích se nebude umírat kvůli řidičům, kteří jezdí pod vlivem chlastu

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.