Odhalené tajemství: V USA nevěřili, že se Apollo 11 z Měsíce vrátí! Nixon měl sepsaný nekrolog! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 14. července 2025

Svátek slaví Karolína, zítra Jindřich

Odhalené tajemství: V USA nevěřili, že se Apollo 11 z Měsíce vrátí! Nixon měl sepsaný nekrolog!

Posádka přistála v Tichém oceánu.
Posádka přistála v Tichém oceánu. (Profimedia.cz)

Misi vesmírné lodi Apollo 11 v červenci 1969 sledoval celý svět. Ne všichni ovšem věřili, že Měsíc bude dobyt… Dokonce ani Američané sami! Tehdejší prezident Richard Nixon (†81) měl dokonce připraven smuteční projev! Počítal totiž i s tím, že by se kosmonauti Neil Armstrong a Edwin Aldrin nemuseli z Měsíce na Zemi vrátit…

V případě poruchy lunárního modulu, ve kterém Armstrong s Aldrinem opustili loď, byl plán jasný: Houston bude se ztroskotanými kosmonauty v kontaktu, dokud jim nedojde kyslík. Po jejich smrti prezident pronese smuteční proslov. Text dojemného nekrologu už měl předem připravený!

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) nyní zveřejnil úryvky: „Osud chtěl, aby muži, kteří doletěli na Měsíc, na jeho povrchu navždy zůstali. Tito odvážní muži vědí, že neexistuje žádná naděje na jejich návrat na Zemi.“ Pak měl Nixon zavolat vdovám a vyjádřit jim soustrast, následně oba kosmonauty úředně prohlásit za mrtvé. Ve vesmírném centru by za ně kněz odsloužil mši.

Důkladně připravený smuteční scénář nakonec naštěstí letěl do koše. Mise lodi Apollo 11 byla úspěšná a Neil Armstrong jako první člověk stanul na Měsíci. Zdařil se i návrat do rakety a přistání celé posádky v Pacifiku.

Přečtěte si
Yarda
22. 12. 2013 • 12:45

Proč by neměli věřit, že se astronauti z Měsíce vrátí. IMHO kdyby existovalo tohle reálné nebezpečí o kterém by se dopředu vědělo, tak je tam asi neposílali. Ale pro jistotu s tím počítali. Piloti si taky oblékají padáky a nechtějí skákat.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry