Tragédie v Chorvatsku: Při něhodě českého autobusu zemřelo osm lidí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 30. května 2023

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Tragédie v Chorvatsku: Při něhodě českého autobusu zemřelo osm lidí!

Při nehodě zemřelo sedm Čechů
Při nehodě zemřelo sedm Čechů (ČTK)

Tragédií skončila dovolená pro klienty cestovní kanceláře Atlas Adria. Při havárii na chorvatské dálnici zemřelo osm z nich, dalších 43 je zraněno.

O nehodě českého autobusu jako první informoval Večernji list. Autobusem jelo přes 50 cestujících. Podle mluvčí českého velvyslanectví v Záhřebu Marie Neumannové zemřelo osm lidí a 43 jich utrpělo zranění. Většina z nich byla převezena do nemocnice v Gospiči.

"Panika, krev, strach - to je vše, co si pamatuji," řekl chorvatskému serveru Jutarnji Miloš Meluzín, který seděl v zadní části autobusu.

Nehoda se podle portálu stala okolo čtvrté hodiny ranní na dálnici A1 nedaleko tunelu Sveti Rok. Autobus patřil brněnské cestovní kanceláři Atlas Adria a mířil na Makarskou riviéru.

"Všichni cestující byli klienty naší cestovní kanceláře a byli to čeští občané. Většinou byli z Brna a z okolí, několik z nich je z Prahy. Nejednalo se o skupinu, autobus byl poskládaný z individuálů," řekl iDnes.cz jednatel cestovní kanceláře Martin Vašulín.

Nehoda se podle chorvatských médií pravděpodobně stala poté, co řidič usnul. Mezi mrtvými by mělo být i sedmileté dítě.

Více informací o nehodě českého autobusu v Chorvatsku se dočtete v Nedělním Aha!

Autor:  cam

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.