Nový »hrad« Václava Klause: Historický zámeček ve čtvrti boháčů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Nový »hrad« Václava Klause: Historický zámeček ve čtvrti boháčů!

Nový Klausův »hrad«: historický zámeček s obří zahradou.
Nový Klausův »hrad«: historický zámeček s obří zahradou. (Aha! – Petr Novotný, Martin Pekárek, Mária Rušínová, ČTK, ara)

Prezidentu Václavu Klausovi (71) se blíží konec funkčního období – v březnu příštího roku už totiž bude hlavou státu někdo jiný. A aby měl i nadále kde pracovat, pronajal mu nejbohatší člověk v Česku Petr Kellner (48) rovnou historický Hanspaulský zámeček.

Ten před sedmnácti lety prodalo město soukromníkovi a nebyl veřejnosti přístupný. Co bude na novém pracovišti politik za peníze šéfa finanční skupiny PPF dělat? V zámečku bude fungovat Vzdělávací institut Václava Klause. Zaměří se na pořádání konferencí a veřejných debat, aby se využily potenciál a vědomosti ekonomického experta, kterým prezident bezpochyby je.

Ačkoliv ale jde o obrovskou nemovitost, ve které by se pro Klause i manželku Livii (68) zcela jistě našel prostor na bydlení, rodina bude jinde. „Jde čistě o sídlo institutu, nikoliv o rezidenci či bytové prostory pro Klausovy či kohokoliv jiného,“ sdělil Aha! prezidentův kancléř a ředitel institutu Jiří Weigl. Lidé znalí poměrů Klausových vědí, že mají spoustu vlastních možností, kde bydlet.

V Praze-Kobylisích jim říká pane řadový dům s plochou 200 m² a zahradou, odhadem za 10 milionů korun. Podobnou hodnotu má i jejich druhé »bydlení« v Praze-Libni o rozloze 103 m², který do Klausova zvolení prezidentem s manželkou obývali.

Sousedé : Miliardáři, zpěvačka a fotbalista!

Lokalita v okolí Hanspaulského zámečku platí za »zlatou klícku« pro ty nejbohatší v naší republice. A není divu! Krásná příroda, historické vily a hlavně odlehlost od těch nejzabydlenějších částí jim za jejich peníze garantuje nejen fajn prostředí, ale hlavně soukromí!Přečtěte si
aspera
3. 9. 2012 • 11:40

Jeho další činnost národu nic nepřinese.Už toho pokazil dost. Měl by se věnovat vnoučatům nebo chdit na ryby.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.