Nejhledanější děvčátko Česka - Perla z chatrče: Už jsem doma! Živá a zdravá! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Nejhledanější děvčátko Česka - Perla z chatrče: Už jsem doma! Živá a zdravá!

Perla si včera hrála na zápraží dřevěné boudy. Její zdravotní stav prý není vážný.
Perla si včera hrála na zápraží dřevěné boudy. Její zdravotní stav prý není vážný. (Aha! – Martin Přibyl)

Perla Mlčochová (8), nejhledanější děvčátko Česka. Loni s rodiči a osmi sourozenci odcestovala do zahraničí, v posledním půlroce ji marně hledal i Interpol. Teď je zpátky v domku u Malče na Šumavě.

A přestože přicestovali v sobotu, ještě včera po ní policie pátrala, hledání bylo ukončeno až pozdě odpoledne… Perla má být podle své ošetřující lékařky v přímém ohrožení. Děvčátko je naštěstí plné života...

Celé pondělí bylo všech devět dětí samo doma, rodiče Simona (45) a Petr (53) Mlčochovi vyrazili ráno na velké nákupy. Perla pobíhala kolem »domu«, hrála si se sourozenci, houpala se na houpačce. Máma s tátou jí zřejmě dali speciální prázdniny. Žádné z jejich ratolestí totiž nenavštěvuje školu, vyučují je sami doma.

Rodiče nepopírají, že má Perla zdravotní problémy, nejsou prý ale nijak zásadní. „Perle se po léčbě zdravotní stav zlepšil, proto jsme odjeli. O pátrání jsme se dozvěděli na Vánoce od přátel. Španělská policie i sociálka nás několikrát kontrolovala. Nikdy nám Perlu nechtěli odebrat. Dnes jsme byli na sociálce a policii,“ řekl včera večer Aha! Perlin otec Petr Mlčoch (53).

Přestože policie odmítla zdravotní stav dívenky komentovat, mluví se ale o tom, že trpí cukrovkou 1. typu, kdy slinivka nemocného neprodukuje inzulin. „Jsem vzorná máma, starám se o ně 24 hodin denně,“ brání se i matka devíti dětí Simona (45).

Proč policie po Perle pátrala ještě v pondělí? „Zkontrolovali jsme, že Perla je v pořádku zpátky v České republice, pátrání bylo ukončeno a případ jsme předali sociálním pracovnicím,“ okomentovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zimu tráví ve Španělsku

Simona a Petr Mlčochovi se rozhodli žít »v souznění s přírodou« a odešli z města. V létě žijí i s dětmi v maringotce u Malče na Šumavě, na zimu jako kočovníci odjíždějí do Španělska. „Stavět dům je pro nás problém nejen finanční. My s dětmi potřebujeme žít teď, v přítomném okamžiku. Maringotky, ty člověk přiveze a může hned začít bydlet. V kamenném domě se cítím oddělený od přírody, od živlů,“ popsal Petr Mlčoch.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.