Autobus smetla drezína: Rána, nářek a všude krev... 1 mrtvá! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Autobus smetla drezína: Rána, nářek a všude krev... 1 mrtvá!

Autobus se střetl s drezínou.
Autobus se střetl s drezínou. (ČTK – Luboš Pavlíček)

Ohlušující rána, úlek, nářek, slzy a všude krev… Tak popisují účastníci neštěstí střet autobusu a drezíny na železničním přejezdu v Třešti na Jihlavsku. Bilance: mrtvá žena a 19 zraněných! Autobusák tvrdí, že tu včera půl hodiny po poledni nefungovala výstražná světla.

Nehoda se stala před nádražím na přejezdu ve směru na Batelov. Podle svědků před sebou drezína tlačila bagr, který narazil do boku autobusu. „Všude byla krev, bylo to hrozné, nikdy jsem nic takového nezažil a snad nezažiju. Všichni jsme se snažili dostat ven,“ popsal šťastlivec – jeden z nezraněných cestujících.

V rukou lékařů jich totiž skončilo dvacet, z toho tři byli zraněni velmi těžce. „Nejvážněji zraněná žena po operaci zemřela,“ uvedla mluvčí jihlavské nemocnice Veronika Pysková. V busu cestovalo 31 většinou mladých lidí, kteří se vraceli ze škol.  Nehodu šetří policie společně s drážní inspekcí, dechová zkouška prokázala, že ani jeden z řidičů před jízdou nepil.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.