Slovenský ošetřovatel je jako český heparinový vrah: »Anděl smrti« prý přiznal 60 vražd! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. srpna 2022

Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard

Slovenský ošetřovatel je jako český heparinový vrah: »Anděl smrti« prý přiznal 60 vražd!

Jaroslav Dobiáš je přiváděn k soudu.
Jaroslav Dobiáš je přiváděn k soudu. (Nový Čas)

Ač je souzen za jedinou vraždu, je dost možné, že zabil až šedesát lidí! Slovenský ošetřovatel Jaroslav Dobiáš (29) včera u soudu v Bratislavě naslouchal výpovědím svědků, kterým se v soukromí chlubil, že v nemocnicích sprovodil ze světa pacientů mnohem víc! V Česku byl za podobný čin odsouzen na doživotí ošetřovatel Petr Zelenka (36), zvaný heparinový vrah.

Přítelkyně obžalovaného Jana vypověděla, že se jí Dobiáš chlubil 45 vraždami. A Dobiášův spoluvězeň Bohuslav K. (33) mluvil dokonce o šesti desítkách obětí!

Obžalovaný, kterému se přezdívá »Anděl smrti« mu prý v cele přiznal, že 40 lidí zabil za působení v trenčínské nemocnici a dalších 20 na bratislavských Kramároch. Případy likvidace pacientů mu prý popisoval s úsměvem na tváři. „Víc lidí zabil jen Breivik,“ řekl soudu spoluvězeň s odkazem na norského extrémistu, který loni v Oslo povraždil 77 lidí.

„Říkal, že ho nemohli dopadnout, protože podaný lék se zachytával v játrech a ta se po smrti rychle rozkládala. Jindy pacientovi vypnul přívod kyslíku. Říkal, že uměl zabít i dva lidi během hodiny,“ upřesnil svědek. Obžalovaný se k výpovědím nijak nevyjádřil, ale jeho právní zástupce se podivil, že svědectví vyšlo najevo až po 10 měsících.

Prozatím je ale Dobiáš souzen jen kvůli usmrcení Ľuboslavy Sečové (†63). Nejprve tvrdil, že jí pomohl zemřít na její vlastní žádost, ale později řekl, že ženě lék podal omylem. V případě odsouzení hrozí Dobiášovi až 25 let.

Heparinový vrah Zelenka

Případ připomíná kauzu českého heparinového vraha Petra Zelenky (36). Ten jako ošetřovatel nemocnice v Havl. Brodě podával pacientům lék na ředění krve. Sedm lidí vykrvácelo, on byl odsouzen na doživotí.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.