První kluk (6) z krabice od mléka: Zmizel v roce 1979! Teď ho opět hledají! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 19. května 2022

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

První kluk (6) z krabice od mléka: Zmizel v roce 1979! Teď ho opět hledají!

Policisté věří, že najdou jeho tělo v základech domu.
Policisté věří, že najdou jeho tělo v základech domu. (Profimedia.cz, ara)

Je to případ, kterým momentálně žijí celé Spojené státy. Etan Patz v roce 1979 zmizel cestou do školy. Bylo mu šest let. Jeho podobizny tehdy visely po celém New Yorku, a začaly se dokonce tisknout i na krabice od mléka.

Od té doby se v USA fotky pohřešovaných dětí běžně objevují na spotřebním zboží a zabírají. V Etanově případě nepomohly. Nyní, pro celou zemi překvapivě, byla kauza opět otevřena.

Etana 33 let nikdo neviděl. Nenašlo se jeho tělo, nikdo nebyl z jeho únosu či vraždy obviněn. Teď ale policie začala prohledávat dům truhláře Othniela Millera (75), který byl blízkým přítelem jeho rodiny. Miller zaměstnával bývalého pedofila José Ramose, který byl v roce 1979 hlavním podezřelým z únosu. Vyvázl pro nedostatek důkazů.

Budova byla v hledáčku FBI už v roce 1979, kdy majitel prováděl podezřelou rekonstrukci podlah. Vyšetřovatelé ale tenkrát odmítli v betonových základech domu kopat. Prý to bylo moc nákladné. Nyní je tam přivedl pes vycvičený na hledání mrtvol, proto doufají, že by se případ mohl přece jen objasnit – pozdě, ale přece…

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.