Nový trend v bydlení: Inteligentní domácnost, která chrání své obyvatele | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Nový trend v bydlení: Inteligentní domácnost, která chrání své obyvatele

Domácnost se o sebe odteď umí postarat sama.
Domácnost se o sebe odteď umí postarat sama.  (Panliving)

Inteligentní bydlení je životní Styl. Svým majitelům zajišťuje komfort a bezstarostnost. Zároveň ale také neocenitelnou pomoc v péči o domácnost i o ty, kteří ji sdílí spolu s nimi. Co se týká péče o děti, může se stát nepřekonatelným pomocníkem, ale také ochráncem.

Inteligentní domácnost velmi jednoduše řečeno znamená, že váš domov je samostatný, zvládá mnoho procesů, aniž byste o nich věděli. Stačí jen formulovat požadavky, co si přejete, aby vaše domácnost uměla, a tím vaše starost končí.

Od té chvíle inteligentní dům pozná, kdy jste doma, a kdy odcházíte do práce. Ví, kdy ráno vstáváte, otevře žaluzie a vytopí váš dům na ideální teplotu. K večeru se vyhřeje podlaha v koupelně, protože váš dům ví, že se v tuto dobu chodíte koupat. „Když jdete spát nebo odcházíte z domu, utlumí se procesy, které nejsou zrovna zapotřebí. Dům sám vypne některé spotřebiče a zásuvky, vodu, ztlumí a reguluje topení, ovládá žaluzie podle potřeby a celkově zabezpečí váš domov,“ objasňuje Dominik Hutečka ze společnosti PanLiving, která inteligentním bydlením zabývá.  Vaši domácnost můžete ovládat i na dálku. Díky tomu máte neustálý přehled o tom, co se s vaším domem děje, i když tam právě nejste.

Díky inteligentnímu bydlení máte více času na sebe i svou rodinu. „Všichni kdo mají dům, vědí, jak je starost o dům časově náročná. Jsme velmi pracovně vytíženi a doma se už nechceme zabývat tím, proč je v domě zima nebo kdo nezamkl dveře, chceme se věnovat sobě, rodině a společné zábavě.“ říká Lucie, která si s manželem takový dům pořídila. Inteligentní dům se stará o pohodlí, ale také o bezpečnost v celé vaší domácnosti.V inteligentní domácnosti máte přehled o tom, co se v domě děje. Víte tedy, že jsou zabezpečené či vypnuté spotřebiče, že je vana napuštěná na správnou teplotu. Důležitým bezpečnostním prvkem mohou být také tzv. IR závory, které spustí okamžitý poplach, kdyby někdo spadl do bazénu. I nenápadné noční osvětlení, které se automatiky rozsvítí, když se setmí, je další komfortní prvek oceňovaný nejen rodiči s malými dětmi.

Když už jsou děti v bezpečí, přichází na řadu i mnoho dalších vychytávek, které ocení také nejedna maminka. Žádné hledání DVD s vyvolenou pohádkou, během kterého vás napadá minimálně 10 míst, kde by mohla ona ztracená pohádka být. Všechny pohádky můžete mít nahrané na jednom centrálním úložišti a jednoduše vše ovládat na jednoduchém centrálním panelu. „Když děti chtějí pohádku, mohu ji pustit odkudkoliv, třeba z kuchyně, když chystám večeři. Stačí stisknout tlačítko TV hala, pak druhým vybrat pohádku a je to hotovo. Žádné slzičky kvůli ztraceným pohádkám,“ pochvaluje si Lucie.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.