Scenárista Jiří Hubač (†82): Podlehl rakovině jater | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Scenárista Jiří Hubač (†82): Podlehl rakovině jater

S Bohdalovou na letošních Tháliích. Napsal pro ni třebahru Dům na nebesích, která se dočkala i filmové podoby pod názvem Jedna kočka za druhou.
S Bohdalovou na letošních Tháliích. Napsal pro ni třebahru Dům na nebesích, která se dočkala i filmové podoby pod názvem Jedna kočka za druhou. (Foto Aha! – Martin Hykl, David Kundrát, ČTK, Profi media.cz)

Českou kulturní scénu zasáhla v krátké době další rána. Ve věku 82 let podlehl v nemocnici v PrazeMotole rakovině jater dramatik a scenárista Jiří Hubač – autor slavných seriálů Sanitka, Tři chlapi v chalupě či Dobrá voda. A hlavně také dvorní scenárista legendárních hereček Jiřiny Bohdalové (80) a Jiřiny Jiráskové (80). Obě Hubačova smrt ranila.

Otec slavných seriálů zákeřnou nemoc tajil. Že je na tom táta špatně, neříkal ani jeho syn Ivan Hubač. Ten po otci scenáristicky převzal druhou řadu Sanitky, kterou právě natáčí režisér Filip Renč (46). „Když tatínek zemřel, držel jsem ho za ruku. Všichni jsme věděli, že to přijde. Ale nečekali jsme, že tak rychle,“ prohlásil.

Zdrcená je i Jirásková, pro kterou Hubač napsal například roli v televizní inscenaci Zámek v Čechách. „Kdykoli se mi stalo něco hezkého či ošklivého, vždy jsem to chtěla říci právě jemu. Je to ztráta, která postihla celou kulturní veřejnost. Takových autorů bohužel moc není, takové lidi spočítám na prstech jedné ruky.

Byl to moc pěkný mužský a člověk měl pocit, že tu bude ještě dvacet let,“ řekla nám Jirásková, která zazářila i v Hubačově filmu Fany. V něm si zahrála i Jiřina Bohdalová.

Herečka včera i přes smrt svého kamaráda dorazila na oslavu 80. narozenin Zoo Praha. Smutek v očích skrývala za slunečními brýlemi. Hubač napsal pro Bohdalovou v roce 1980 úspěšnou divadelní hru Dům na nebesích, která byla zfilmována pod názvem Jedna kočka za druhou. Přímo na tělo napsal Jiřině také divadelní hru Generálka (1986)Přečtěte si
winterfreshka
29. 9. 2011 • 20:18

Zas na chlebíčky.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.