Tady žili Starci na chmelu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. ledna 2022

Svátek slaví Miloš, zítra Zora

Tady žili Starci na chmelu!

Hanka a Filip ze Starců na chmelu
Hanka a Filip ze Starců na chmelu (Aha! – Martin Pekárek, ČTK, ara)

Dnes odpoledne odvysílá Česká televize nesmrtelný muzikálový hit Starci na chmelu. A dnešní datum není žádná náhoda, vždyť je přece svátek lásky! A tenhle příběh starý skoro 50 let je právě o tomhle krásném citu. Nedělní Aha! pátralo, kde se vlastně měli seznámit a zamilovat hlavní představitelé Filip a Hanka. Bylo to v malé vesničce Lounky na Litoměřicku. Jak se místo studentské lásky za ta léta změnilo?

O čem jsou Starci na chmelu

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího, Filipa. Romantika v podkroví školy, kde milenci najdou útočiště, však končí na Honzův popud necitlivým zásahem pedagogického dozoru.

Oba jsou vyloučeni. Ostatní studenti se nicméně za zamilovaný pár nakonec postaví a k Honzovi se obrátí zády za jeho zradu.

Kam zmizel Filip?

Vladimír Pucholt (68) v roce 1968 emigroval do Anglie, na herectví se vykašlal a vybral si úplně jiný obor. Nakonec vystudoval medicínu, které se chtěl věnovat i v tehdejším Československu, ale z kádrových důvodů mu to nebylo povoleno.

Jako lékař v Anglii ale dlouho nezůstal a přestěhoval se do Kanady, konkrétně do Toronta. Dodnes tam působí jako pediatr. Do Česka už bývalý herec téměř vůbec nejezdí.

Kam zmizela Hanka?

Ivana PavlováHoblová (64) po účinkování ve filmu vystudovala konzervatoř a tančila v souboru Balet Praha. Tam poznala si svého muže, režiséra Pavla Hobla. Ten se kvůli ní rozvedl.

Pak nastoupila do Divadla E. F. Buriana, kde na ni ale během jedné zkoušky spadl kovový žebřík a vážně ji zranil. V roce 1983 tak musela ukončit kariéru. Od té doby se po ní slehla zem. Ví se pouze, že žije v Plzni a před čtyřmi roky jí zemřel manžel.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.