Příběh Čechů, kteří zůstali po krachu SkyEurope v cizině - Prodloužili jsme si dovolenou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 23. července 2025

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Příběh Čechů, kteří zůstali po krachu SkyEurope v cizině - Prodloužili jsme si dovolenou!

Fotografie
Fotografie (internal)

05:00 – Pondělní bankrot letecké společnosti SkyEurope uvěznil v cizině tisíce českých turistů. „Číslo přímo postižených je obrovské. Pohybuje se mezi deseti až dvaceti tisíci,“ potvrdil skutečnost mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura. Nyní jim nezbývá než se dopravit do Čech na vlastní náklady.

Pondělní bankrot letecké společnosti SkyEurope uvěznil v cizině tisíce českých turistů. „Číslo přímo postižených je obrovské. Pohybuje se mezi deseti až dvaceti tisíci,“ potvrdil skutečnost mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura. Nyní jim nezbývá než se dopravit do Čech na vlastní náklady.

Mnohým se tak toužebně očekávaná dovolená nedobrovolně protáhne. A hlavně výrazně prodraží... Aerolinky navíc včera přišly o licenci, ktreou jim odebralo slovenské ministerstvo dopravy, protože nemohou zajišťovat bezpečnou přepravu cestujících.

Své o tom ví i Lukáš s Kristýnou, mladý pár z Prahy, který se SkyEurope minulou sobotu odletěl do španělského Alicante. „Sedíme u internetu a sledujeme zprávy. Zatím jsme v klidu, snažíme se sehnat letenky do Prahy z nějakého španělského města, které je poblíž Alicante. Z něj totiž do Čech žádná společnost nelétá,“ řekl Lukáš včera ráno Aha!.

„Už když jsme si letenky kupovali, měli jsme obavy. Ale jak Lukáš říkal, do Alicante žádné jiné přímé lety nebyly, tak jsme to riskli. Nepříjemnost nás čekala už při sobotním odletu z Prahy, kdy jsme místo v 6.50 letěli až ve 14.15,“ doplnila ho Kristýna.

Včera se celý den snažili koupit letenku od jedné z českých leteckých společností, které nabízejí zvýhodněné ceny klientům zkrachovalé SkyEurope. Nakonec se to Lukášovi s Kristýnou odpoledne podařilo – u SmartWings sehnali letenky do Prahy z Valencie. „Ta je necelých 200 kilometrů od Alicante, což je v pohodě. Domů jsme se původně měli vracet už v sobotu, ale volný let z Valencie je až v neděli. To ale tolik nevadí. Prodloužení dovolené je lepší než čekat na letišti,“ směje se Lukáš.

I cena letenky je příznivá – 98 eur (asi 2500 Kč) pro oba. Jediný problém byl při jejím kupování. Stránky SmartWings totiž nezvládly nápor zákazníků a zkolabovaly, stejně tak se dalo do aerolinek jen těžko dovolat.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry