Feťák (16) plánoval vraždu spolubydlícího

Vraždu spolubydlícího totiž plánoval chlapec (16) v pasťáku na Domažlicku. Na pokoji měl už dokonce připravený nůž. Skončil na psychiatrii.
Vše se stalo minulý týden ve výchovném zařízení Medvědí Kámen, které leží na samotě uprostřed lesů mezi obcí Rybník a německou hranicí. Objekt je součástí výchovného ústavu v Houstouni, kde jsou umístěni mladiství feťáci. „Klient ústavního zařízení se svěřil jednomu z vychovatelů, že má v úmyslu někoho zabít,“ řekla policejní mluvčí Pavla Burešová. Když ho převáželi do nemocnice, řekl policistům, že chtěl zavraždit svého spolubydlícího. „K tomu si měl ve svém pokoji připravit i nůž,“ dodala Burešová. Nůž pak policisté opravdu našli. Chlapec po lékařském vyšetření na doporučení lékařky skončil na psychiatrii.
Chtěli zabít vychovatele
Trojice kluků (16, 16, 17) chtěla v září 2017 zavraždit vychovatele šroubovákem, tělo ukrýt v rybníku, ukrást mu auto a uprchnout. Pro svůj hrůzný plán chtěli získat i ostatní chovance. Jeden z chovanců, kterého do všeho zasvětili, se zalekl a vychovatele před vraždou varoval. Vrchní soud v Praze trojici v roce 2018 potrestal nepodmíněnými tresty od 17 do 24 měsíců.