Tragédie Čechů v Chorvatsku: Otci hrozí vězení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Tragédie Čechů v Chorvatsku: Otci hrozí vězení!

V Chorvatsku zemřel český chlapec. Zabil ho výbuch granátu.
V Chorvatsku zemřel český chlapec. Zabil ho výbuch granátu. (reprofoto RTL Danas)

Tragédie kvůli nezodpovědnosti?! Vyšetřování smrti českého dítěte (†9), které ve středu u chorvatské obce Bilišane zabila exploze granátu, mělo odkrýt děsivou nezodpovědnost otce (46). Podle tamní policie hoch našel nejspíš nevybuchlý granát na vojenském cvičišti, kde neměli co dělat, a jeho táta ho vzal do auta!

Dvě rodiny z Česka při návratu z Chorvatska ve středu v podvečer zastavily u vojenského cvičiště u města Knin. Podle vyšetřovatelů to předem plánovaly! „Muž (46) vstoupil s dítětem do uzavřeného prostoru a umožnil mu vzít si s sebou nalezené výbušné zařízení. To pak podezřelý osobně umístil do svého auta,“ tvrdí zadarská policie. Obě rodiny pak pokračovaly v jízdě a u obce Bilišane zastavily na odpočívadle kvůli přehřívající se vodě v chladiči. „V tu chvíli dítě z vozidla vyndalo výbušné zařízení, které však poté explodovalo,“ uvádí dále policie.

Výbuch chlapce na místě usmrtil, lehce zranil otce dítěte a vážně dvě ženy. Jedna (49) utrpěla poranění oka, druhé (34) střepiny potrhaly břicho a zasáhly žaludek i játra. Její operace naštěstí proběhla úspěšně. „Současný stav pacientky je stabilizovaný,“ říká břišní chirurg zadarské nemocnice Nediljko Jović. Otec zabitého dítěte byl po ošetření ze špitálu propuštěn, policie ho ale umístila do vazby a stíhá ho pro trestné činy proti obecné bezpečnosti a pro ohrožení života a majetku. Hrozí mu až osmileté vězení. 

Sbírali munici!?

Podle chorvatské televize RTL rodina mrtvého chlapce sbírala nevybuchlou munici. Deník Jutarnij list uvedl, že se fotili vedle makety tanku, která na cvičišti stojí. Dítě údajně zabil protipancéřový granát, který se aktivuje střetem s tvrdým povrchem. K jeho výbuchu prý došlo poté, co jím dítě poklepalo o asfalt. O jaký typ přesně šlo, však stále chorvatští kriminalisté zjišťují.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.