Čína zfalšovala přírodní památku aneb Potěmkinův vodopád | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Čína zfalšovala přírodní památku aneb Potěmkinův vodopád

Číňané se snaží uměle navýšit cestovní ruch.
Číňané se snaží uměle navýšit cestovní ruch. (Foto Profimedia.cz, TikTok)

Kde udělali čínští soudruzi chybu? Země nebeského draka je bohužel vyhlášená různými pochybnými objevy či falešnými proklamacemi. Že si ale zvládne vymyslet i přírodní památku, to možná nečekal nikdo.

Jeden z nejkrásnějších vodopádů světa a ten úplně nejdelší v Číně láká ročně do přírodního parku Yuntai miliony lidí. Ti se kromě skalních masivů chodí dívat především na 314 metrů vysoký vodopád, který podle slov správců vypadá, jako »když se mléčná dráha snáší do hlubin«.

Jenže přírodní úkaz není ve skutečnosti až tak přírodní! Když se totiž jeden velmi zvědavý turista vypravil na dobrodružnou cestu na vrchol, po jeho dosažení zjistil, že voda ve skutečnosti teče z vodovodní trubky! „Povím vám příběh o tom, jak jsem zdolal náročné šplhání za zdrojem nádhery, abych našel rouru,“ napsal zklamaný návštěvník k videu na sociální sítě, které za krátký čas nasbíralo miliony zhlédnutí po celém světě.

K reakci tak donutil také samotný park. „V závislosti na ročním období nemohu zaručit, že budu vždy v nejlepším stavu, kdykoliv se na mě moji přátelé přijdou podívat,“ napsali správci hlasem vodopádu. Ten totiž sice skutečně teče, ale v období sucha přirozeně vysychá. Aby si ale čínská provincie udržela turisty a s nimi spojené příjmy po celý rok, rozhodla se ho »vylepšit«.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.