10 aut v sobě na dálnici D1 u Brna: Zfetovaný kamioňák utekl! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

10 aut v sobě na dálnici D1 u Brna: Zfetovaný kamioňák utekl!

Deset aut se ve středu ráno srazilo na 196.kilometru D1 u Brna.
Deset aut se ve středu ráno srazilo na 196.kilometru D1 u Brna. (HZS Jihomoravského kraje)

Pět osobních aut, dvě dodávky a tři nákladní auta se včera srazily na dálnici D1. Čtyři lidé se zranili. Zavinil to zfetovaný kamioňák, který od srážky ujel v kradeném autě. I to naboural.

Bouračka deseti aut se stala na 196. kilometru ve směru na Prahu. „Podle prvotních informací řidič nákladního auta narazil do vozidel před sebou,“ řekl policejní mluvčí Petr Vala. Viník vzápětí vyskočil z kabiny a z místa nehody na okraji Brna utekl. „V ulici Kaštanová se zmocnil osobního vozidla. Ujel směrem na Rebešovice, kde havaroval,“ dodal mluvčí.

Nehodu 10 aut zavinil zfetovaný řidič na D1 v Brně, vzápětí ukradl osobní auto, se kterým havaroval.

Video se připravuje ...

Když ho policisté zadrželi, test prokázal, že je muž pod vlivem drog. Čtyři lidé s lehkými až středně těžkými zraněními byli převezeni do brněnských nemocnic. Provoz na dálnici policie obnovila až odpoledne.

Udělal to naschvál?

Zdá se, že celá srážka dopadla v rámci možností ještě dobře. „Při prošetřování okolností kolize na D1 pracují kriminalisté s verzí, že jednání řidiče nákladního vozu bylo úmyslné,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Řidič ještě nebyl vyslechnut, proto mluvčí odmítl spekulovat o jeho motivech.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.