Řidič (60) náklaďáku: Dva roky vězení za smrt cestující! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Řidič (60) náklaďáku: Dva roky vězení za smrt cestující!

Řidič František Pastva zavinil loni srážku s autobusem, po které jedna z cestujících zemřela. Půjde na dva roky za mříže.
Řidič František Pastva zavinil loni srážku s autobusem, po které jedna z cestujících zemřela. Půjde na dva roky za mříže. (Foto Aha! - Zdeněk Matyáš )

Risk a lhostejnost se loni u Uherského Brodu podepsaly pod tragédii. Riskující řidič náklaďáku přejel do protisměru, kde se bočně srazil s autobusem. Jedna z cestujících žen nepřežila.

Většina z 38 cestujících vyvázla s oděrkami. Jedna z žen (†34) si však vážně poranila hlavu a druhý den v nemocnici zemřela. Viník ujel, vrátil se až po vyložení nákladu po několika hodinách. Slovák František Pastva (60) vyfasoval za obecné ohrožení dva roky natvrdo a pět let nesmí za volant. Proti rozsudku se odvolal, leč u krajského soudu neuspěl.

„Není pochyb, že střet zavinil. Přitížilo mu i to, že nezastavil a nezajímal se, zda nevznikly vážné následky. V evidenční kartě řidiče má navíc18 záznamů,“ shrnula předsedkyně odvolacího senátu Hana Kleinová. Verdikt je tak pravomocný.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.