Nekonečný příběh zubařky a kutnohorské sekty: Chtějí revizi revize! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Nekonečný příběh zubařky a kutnohorské sekty: Chtějí revizi revize!

Zubařka Magdalena Š.
Zubařka Magdalena Š. (Foto Aha! – J. Koťátko)

Zubařku Magdalenu Š. (33) a učitelku Irenu S. (66) viní z vraždy vůdce sekty Richarda Š. (†50). Obhájci tvrdí, že ženy byly plně pod jeho vlivem a žádost o pomoc se sebevraždou nemohly odmítnout. Případ se táhne 2,5 roku a možná přijde další prodleva.

Nyní jde o revizní posudek na osobnost Richarda Š. Podle obhajoby jej znalci vypracovali bez jediné autentické zvukové nahrávky pořízené z jeho léčebné seance, kde je zaznamenáno, jak s okolím manipuloval. „Podle nás to nebyl revizní posudek, nenaplňuje náležitosti zákona a závěry nejsou správné,“ sdělila včera zástupkyně Ireny S. Zpracování dalšího posudku je prý zadané. Pokud by soud tento postup schválil, znamenalo by to další několikaměsíční zdržení.

Z čeho je viní?

Obžalované vůdce sekty na jeho žádost usmrtily 4. října 2022 v bytě v pražských Hájích. Zubařka ho řízla do třísla a zápěstí a vpíchla mu celkové anestetikum. Na otravu touto látkou zemřel. Když tělo nezmizelo, jak ženám guru tvrdil, nahlásily se policii.

Promluvil ze záhrobí

Dvouhodinová nahrávka ze sezení, na kterém Richard Š. léčil své věrné, zazněla včera u soudu, ale bez přítomnosti veřejnosti. Jde totiž o důkaz, který bude použit i při soudu řešícím druhé úmrtí v okolí sekty, jenže tento případ je zatím v přípravném řízení.

Přečtěte si
miroslava13
28. 5. 2024 • 12:55

jestli opravdu věřili, že tělo zmizí, tak bych je zavřela do Bohnic....to není normální. Vysoká škola a uvěření v zázrak???? To mně hlava nebere!!!! Jsou to kecy.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.