Podmínka za kšeftování s pirátskými filmy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Podmínka za kšeftování s pirátskými filmy!

Stanislav Řežábek u soudu.
Stanislav Řežábek u soudu.  (Foto Aha! – Zbyněk Schnapka)

Stahoval nelegálně filmy a umisťoval je na internet, odkud je brali další lidé. Stanislav Řežábek (64) z Horní Břízy na Plzeňsku za to dostal 2,5 milionu korun a včera také čtyřletou podmínku.

Vše začalo už v roce 2014. Řežábek přestal chodit do práce a začal na internetu stahovat filmy. Za osm let jich bylo 89 tisíc. Díla pak umístil na servery, z kterých si je opět stahovali další lidé. Za každé stažení dostal od společností, kterým servery patřily, peníze. „Celkem si přišel na 2,5 milionu korun,“ řekla státní zástupkyně Marie Čechová.

„Jsem hrdý na to, co jsem dokázal,“ hlásal na chodbě před soudní síní Řežábek. Uvnitř ale mluvil jinak, ke všemu se přiznal. „Je mi to líto. Kdybych věděl, že dělám něco špatně, neudělal bych to,“ hlesl. Ze soudní síně odcházel spokojený. Vedle pravomocné čtyřleté podmínky ho potěšilo to, že nemusí platit ani 96 milionů korun, které po něm žádaly poškozené společnosti. Soud je odkázal na občanskoprávní řízení.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.