Loučení s prvními slony počatými v Zoo Praha: Max a Rudi míří do světa | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Loučení s prvními slony počatými v Zoo Praha: Max a Rudi míří do světa

Max (vlevo) se samici Janitě narodil 5. dubna 2016 a Rudiho porodila slonice Tamara ve stejném roce 7. října.
Max (vlevo) se samici Janitě narodil 5. dubna 2016 a Rudiho porodila slonice Tamara ve stejném roce 7. října.  (Foto Zoo Ostrava)

Sbohem zalité sluncem. Sloni indičtí Max a Rudi, kterým je letos již osm let, se o víkendu loučili se Zoo Praha. Slavnostní chvíle jim chovatelé zpestřili »fotbalovými balóny« naditými dobrotami.

Už to nejsou žádná malá slůňata, ale krasavci zralí vyrazit do nových domovů. Jako první odjede Rudi do Itálie a krátce poté Max do Belgie. Pro pražskou zoo je jejich odchod zlomovým okamžikem „Max je prvním a Rudi druhým slonem počatým a narozeným v Praze,“ připomněl ředitel zahrady Miroslav Bobek. Kluci si svůj den užili. Hned se rozběhli za duhovými míči, kopli, dupli a už si choboty podávali do tlamy seno, jablka a šťavnatou zeleninu. Rudiho mohou návštěvníci vidět v zoo ještě týden a Maxe až do června.

Důmyslný dárek

Míče byly vyrobeny z nečištěného balicího papíru. Pruhy z něj chovatelé namočili v hladké mouce s vodou a obalili jimi gymnastický míč. Když papír uschl, míč vypustili a vyndali. Vzniklou kouli nabarvili potravinářským barvivem a vyplnili dobrotami.

Odjezd trénuje i Ostravák

Na cestu do světa se chystá také sedmiletý slon indický v ostravské zoo. Odchod k jinému stádu již nacvičuje. Minulý týden se poprvé odvážil vstoupit do tréninkového přepravního kontejneru. Zprvu byl nedůvěřivý, ale postupně se osmělil. „Uvnitř našel seno a oblíbené sloní pamlsky, což ho uklidnilo,“ uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková. Nácvik neprobíhá ve stejné časy, ale většinou v době, kdy je zoo otevřená, takže ho návštěvníci mají možnost vidět.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.