Kde koupit investiční zlato? Zjistěte, jak vybrat to nejlepší | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Kde koupit investiční zlato? Zjistěte, jak vybrat to nejlepší

 (Leonardo AI)

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na webu zlatemince.cz. Jeho kamennou prodejnu naleznete v Praze na náměstí Republiky. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod z ulice u Obecního domu. Najdete ho hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se přesvědčíte na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stejné stránce – investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Skutečně se zlato vyplatí?

Ano, investovat do zlata je skutečně rozumný krok. Hlavně v posledních letech láme cena žlutého kovu rekordy. To však neznamená, že jeho hodnota nemůže jít ještě výše. Právě naopak, celá řada odborníků je přesvědčena o tom, že cena zlata se bude v blízké budoucnosti ještě navyšovat.

Jedná se proto o jeden z nejlepších způsobů, jak si udržet hodnotu svého majetku v nejistých dobách. Války, klimatické změny i propady na burze proměňují dříve zajímavé investiční komodity v bezcenné. Zlato je však držák, který si svou hodnotu drží a držet i nadále bude.

Žádné virtuální alternativy se nevyplácí

Do zlata se dá investovat mnoha způsoby. Existuje dokonce i virtuální zlato. Jeho nákup je však riskantní a většinou se nevyplatí. Toto virtuální zlato totiž nemusí být vždy kryté tím skutečným, a tím pádem je jeho hodnota velmi pochybná.

Ani zlato ve formě šperků se pro investiční účely příliš nehodí. Šperky jsou totiž často kombinací hned několika kovů, nebývají tedy pouze z čistého zlata. Navíc se jejich hodnota určuje nejen podle váhy a ryzosti, ale i dle vizuálních vlastností.

Už jen proto se vyplatí vsadit na klasiku v podobě zlatých cihliček, potažmo investičních mincí. Ty jsou zajímavé mimo jiné i tím, že je lze koupit bez DPH. Tuhle výsadu jiné drahé investiční kovy nemají. Dokonce se tak nedají nakoupit ani diamanty.

Jaké slitky, případně mince koupit?

Na našem území nelze nakoupit žádné české, případně slovenské slitky. Ty se totiž u nás nevyrábí. Pokud je někdo nabízí, jedná se bohužel o podvodníka. V bývalém Československu se nejčastěji prodávaly slitky pocházející ze švýcarských rafinérií. Ty patří k těm nejkvalitnějším a mají ve světě dobré jméno. I proto není problém je prodat za rozumnou cenu víceméně všude na planetě.

Co se investičních mincí týče, ty se vyrábějí i u nás. V Česku se však dají pořídit i velmi kvalitní mince z Kanady a Rakouska. Důležité je koupit skutečně investiční a nikoliv památeční minci. I ty sice mohou mít poměrně vysokou hodnotu, avšak pro účely investování nejsou příliš vhodné. Když už pro nic jiného, tak minimálně proto, že se nedají pořídit bez DPH.

Svou investici je potřeba chránit

Fyzické zlato je samozřejmě nutné si pořádně ohlídat. Mince se dají v případě potřeby skrýt víceméně kamkoliv, třeba i do falešného dna šuplíku. Kdo však disponuje i zlatými slitky, měl by si pořídit dostatečně odolný trezor, do kterého se jen tak někdo nedostane. Takovýto trezor sice není zrovna nejlevnější, na druhou stranu má chránit nemalý majetek, takže se nevyplatí na něm šetřit.

Kdo by snad nechtěl utrácet své finance za trezor, může investiční zlato svěřit bance. Tam bude dokonale chráněno, avšak ne zdarma. Za úschovu každá banka z pochopitelných důvodů žádá poplatek.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.