PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Prší na nás Sahara | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 22. června 2025

Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Prší na nás Sahara

Teplé počasí v Praze (29.2.2024)
Teplé počasí v Praze (29.2.2024) (Blesk:Jakub Poláček)

Jemný žlutý poprašek na autech i okenních parapetech. Tak vypadá pozdrav z Afriky, který na nás právě teď padá z nebe.

Tlaková níže nad Středomořím nasává saharský písek a ten se postupně dostává od jihu do prostoru střední Evropy. Protože nás čekají deštivé dny, bude nám pršet Sahara nejméně celý víkend. Teplý začátek jara přitom naváže na teplotně nadprůměrnou zimu. Letošní únor byl tím vůbec nejteplejším od začátku měření v roce 1961. A to není vše. Byl dokonce teplejší než většina březnů. Průměrná teplota dosáhla 5,7 stupně a byla tak o 6,1 stupně vyšší než normál let 1991 až 2020.

Jak bude?

  • DNES: oblačno, občasný déšť. Den 11 až 15 °C.
  • ZÍTRA: polojasno, místy déšť. Noc 0 až 9 °C, den 9 až 16 °C.
  • PONDĚLÍ: oblačno. Noc 0 až 9 °C, den 9 až 16 °C.
  • ÚTERÝ: oblačno, místy mlhy, přeháňky. Noc 0 až 5 °C, den 9 až 13 °C, na jižní Moravě až 15 °C.
  • STŘEDA: oblačno, ojediněle déšť. Noc -1 až 5 °C, den 8 až 12 °C.

Přečtěte si
Jan Kocián
9. 3. 2024 • 14:09

Vítr je potřeba! 8. března měli přes 170 µg/m³ standardního prachu PM10 v Polsku (Nowa Ruda, jen pár kilometrů od Broumovska). V Karviné měli dnes v noci 117 µg/m³ rizikového jemného prachu kategorie PM2.5

Jan Kocián
4. 3. 2024 • 14:10

ČHMÚ očekává, že týden od 11. do 17. března bude na 100 % teplotně nadprůměrný nebo průměrný, s nulovou šancí na teplotně podprůměrný týden. Ale přesně to se stane. Týden od 11. do 17. března bude teplotně slabě podprůměrný!

Během 11. a 12. března napadne na Březníku na Šumavě 15 až 20 centimetrů sněhu, proto by tam mělo být v těch dalších dnech až -20!
--------------------
K vidění na webu ČHMÚ po kliknutí na "Měsíční výhled" v levém sloupci do pondělních cca 17.00.

Jan Kocián
3. 3. 2024 • 19:29

Polární vortex (polární hurikán), nyní k vidění jižně od Francie, přináší povodně do Francie a Itálie, hodně sněhu do Alp, a velmi silné bouřky do oblasti Říma!

Jan Kocián
3. 3. 2024 • 01:59

Dnes v neděli bude na Šumavě v 1000 metrech přes 10 °C, v jihozápadních Čechách a na jihu jižních Čech až 15 °C, na Ostravsku až 16 °C.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry