Svědčí sýrům lednice? Největší mýty o skladování lahůdek | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Svědčí sýrům lednice? Největší mýty o skladování lahůdek

Tvrdý sýr
Tvrdý sýr (iStock)

Milujete sýry? Aby vydržely ve skvělé kondici, musíte je správně skladovat. Dejte si ale pozor, ať nenaletíte některému ze sýrových mýtů a místo skvělé lahůdky vám zůstane jen smutná hromádka.

Sýr je živá potravina. Po celou dobu přípravy i cesty na talíř zraje a pracuje a vyžaduje proto určité zacházení. Za správou péči se ale odmění skvělou chutí.

1. mýtus: Sýrům svědčí lednice

Přílišný chlad sýrům nesvědčí. Ideální teplota pro skladování sýra je 8 až 12 °C. Při nižších teplotách je dobré skladovat jen sýry vyzrálé. Polotvrdé a tvrdé sýry (např. parmazán či pecorino) dokonce zrají při teplotách kolem 18 °C. Pamatujte si, že měkké sýry by měly být v ledničce dole, kde je nejstudeněji, a tvrdé nahoře, kde bývá o stupeň či dva tepleji.

2. mýtus: Mrazák nevadí

Sýry by se neměly zamrazovat. Pokud sýr zmrazíte a následně opět rozmrazíte, dojde k porušení jeho struktury a tím i k negativnímu ovlivnění jeho chuti. Výjimkou jsou jemně nastrouhané tvrdé sýry, které bez větší újmy zamrazit můžete.

3. mýtus: Minimum jsou tři týdny

Nespoléhejte na to, že sýry mají dlouhou trvanlivost. Tak jednoduché to není. Krájené sýry prodávané u pultu se mají spotřebovat do 24 hodin. Tvrdé sýry v původních obalech vydrží 4 týdny i déle. Obecně platí, že měkké sýry s nižším podílem sušiny mají nižší trvanlivost a naopak tvrdé sýry s vyšším podílem sušiny vydrží nejdéle. Polotvrdé sýry jako je gouda nebo eidam můžete nenačaté skladovat ve správných podmínkách i dva měsíce.

4. mýtus: Mikrotenový sáček je to pravé

Sýr potřebuje dýchat, a to mikrotenový či jiný plastový sáček neumožňuje. Sýry v něm začnou rychle plesnivět. Nejlepší k uchování sýra je původní obal, ve kterém jste sýr koupili. Pokud to není možné, je možné ho nahradit pergamenovým papírem nebo nemastným papírem na pečení. Krájené sýry, které můžete skladovat jen krátce, je možné zabalit do alobalu. Použít lze i uzavíratelné plastové misky a dózy.

5. mýtus: S plísní patří do koše

Objevila se na sýru bílá, tzv. mléčná plíseň? Nelekejte se. Opatrně ji vykrojte a sýr přebalte. Následně ho bez obav servírujte. Potíže mohou nastat, pokud je povlak na sýru jiné než bílé barvy nebo pokud sýrem prorůstá či je netypicky mazlavý nebo hořký.

Tip Aha!

Chcete si na sýru opravdu pochutnat? Nechte ho před jídlem alespoň půl hodiny odpočinout při pokojové teplotě. Tuk, který je v sýru nositelem chuti, částečně roztaje a uvolní se aromatické látky, které ze sýra učiní tu pravou pochoutku.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.