Prazdroj zdražuje pivo o 6 procent! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Prazdroj zdražuje pivo o 6 procent!

Prazdroj zdraží od října.
Prazdroj zdraží od října. (Foto Aha! – R. Klejch)

Největší český pivovar Plzeňský Prazdroj zdraží od října zhruba o šest procent. Za čepovanou dvanáctku nebo lahváč si tak milovníci zlatavého moku budou muset zase připlatit.

Ceny balených piv se v průměru zvýší o 1,50 Kč na půllitr. Zhruba o korunu to pak bude u čepovaných piv. Podle mluvčího Prazdroje Zdeňka Kováře jsou důvodem především trvale rostoucí náklady na energie, obaly a dopravu. „Jako v předchozích náročných letech, v době covidu nebo při loňské energetické krizi neměníme ceny skokově a bereme část rostoucích nákladů na sebe,“ uvedl Kovář.

K cenové úpravě prý pivovar přistoupil i kvůli tomu, aby byl schopen investovat do nových produktů a inovací. Když loni v říjnu Prazdroj zdražoval, dotklo se to všech značek, tedy Pilsner Urquell, Radegast, Gambrinus, Velkopopovický Kozel a Birell. Pivovary Staropramen a Budvar uvedly, že zatím ceny nemění.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.