Vlak na Kroměřížsku smetl náklaďák: Devět zraněných! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. listopadu 2023

Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Vlak na Kroměřížsku smetl náklaďák: Devět zraněných!

Nehoda vlaku a nákladního auta na Kroměřížsku (5.6.2023)
Nehoda vlaku a nákladního auta na Kroměřížsku (5.6.2023) (HZS Zlínského kraje)

Na tohle ráno gymnazista Roman Pešák (15) a dalších 49 cestujících vlakem jen tak nezapomenou! Na železničním přejezdu jim včera v Holešově v Dobroticích na Kroměřížsku zkřížil cestu náklaďák.

Po nárazu vlak vykolejil, vůz se položil na bok. Na místo vyrazily všechny záchranné složky, i za desítkou zraněných. Podle prvních závěrů byla za hrozivým střetem včera třináct minut po sedmé ráno nepozornost řidiče (55) náklaďáku. Došlo k němu u přejezdu bez závor a světel, pouze s výstražnými kříži. Jen zázrakem nikdo nepřišel o život, devět lidí se ale zranilo. „Z místa jsme přepravili do nemocnic devět osob,“ upřesnila záchranářka Gabriela N. Sluštíková.

Byl mezi nimi i Roman Pešák (15). „Obrovská rána, hlášení o nebezpečí, křik...“ popsal Aha! osudové vteřiny. Sám skončil s pohmožděninami, prázdniny tak zkažené mít nebude. „Myslím, že si život zachránil strojvedoucí – ještě stačil za jízdy skočit ze zdemolované kabiny k nám mezi sedadla,“ dodal. Nezraněné cestující evakuační autobus zlínských hasičů převezl na jinou zastávku. Drážní inspekce zatím pracovala na prvním součtu škod ve výši 3 miliony korun. Celá událost se dál šetří.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.