Dominik Feri (26) stanul před soudem: Za znásilnění mu hrozí 10 let | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. července 2024

Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Dominik Feri (26) stanul před soudem: Za znásilnění mu hrozí 10 let

Soud s exposlancem Dominikem Ferim (14.2.2022)
Soud s exposlancem Dominikem Ferim (14.2.2022) (Blesk:Renata Matějková)

Za dvě znásilnění a jeden pokus o něj až deset let za mřížemi. To hrozí exposlanci TOP 09 Dominiku Ferimu (26), který je z těchto skutků obžalován. Zda je vinen, rozhodne soud. Ten včera poprvé začal kauzu řešit.

Bývalá hvězda TOP 09 dorazila včera k Obvodnímu soudu pro Prahu 3 s úsměvem, v »mafiánském« klobouku a bez svého afra. „Jsem nevinný. To, co je mi pokládáno obžalobou za vinu, v plném rozsahu odmítám. Pokládám to za něco, co je odporné, co je nechutné a čeho bych nikdy nebyl schopen,“ prohlásil Feri v soudní síni. U mikrofonu pak se svou obhajobou strávil hodinu.

Po exposlancově výpovědi pak následovaly výslechy obětí, které po Ferim požadují odškodnění přes dva miliony korun. Než ale došlo na trojici dívek, soud rozhodl o vyloučení veřejnosti z místnosti. „Prezentace intimních detailů poškozených může mít dopad na jejich soukromý život,“ vysvětlila soudkyně Lenka Hájková svoje rozhodnutí. Neveřejné jednání pak trvalo přes čtyři hodiny. Soud závěrem dne rozhodl, že projednávání bude pokračovat ve čtvrtek.

Dominik Feri u soudu kvůli obvinění ze dvou znásilnění

Video se připravuje ...

Silná svědecká výpověď

Jedna ze tří obětí byla v době údajného znásilnění nezletilou. Její kamarádka včera u soudu popsala, jak jí dívka vše popisovala. „Pozval ji k sobě domů na Žižkov, tam ji začal líbat, šahat na ni, od začátku ale říkala, že se jí to nelíbí, a že nechce,“ řekla soudu svědkyně s tím, že poté její kamarádce měl údajně Feri dát něco do pití. „Poté co vypila nápoj, tak se nemohla pořádně hnout. Vždy si pamatovala jen útržek, kdy ji orálně uspokojoval nebo ji strkal prsty do vagíny. Bála se a přišlo jí to nekonečné,“ dodala svědkyně.

Z čeho ho viní

Podle státní zástupkyně Petry Gřivnové se první případ stal roce 2016 v pronajatém bytě. V něm měl Feri mít nedobrovolný styk s dívkou, kterou se nejdříve pokoušel líbat a pak jí údajně něco hodil do pití. U druhého případu měl dívku exposlanec násilně donutit k pohlavnímu styku. Třetí a poslední případ měl být pokus o znásilnění, a to přímo ve Sněmovně. Tam si podle žalobkyně měl expolitik TOP 09 pozvat novou stážistku, kterou se měl pokusit znásilnit. Gřivnová dodala, že poškozené se podařilo z Feriho sevření vymanit, a proto k ničemu dál nedošlo.Přečtěte si
AHel
15. 2. 2023 • 09:09

Dobytek!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.