Konec bankovních lupičů v Dánsku? Mizí hotovost, není co by odnesli... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Konec bankovních lupičů v Dánsku? Mizí hotovost, není co by odnesli...

V Dánsku, na rozdíl od Švédska, je hotovost stále chráněná zákonem.
V Dánsku, na rozdíl od Švédska, je hotovost stále chráněná zákonem. (Foto Profimedia.cz)

V Dánsku slaví neobvyklý rekord: V roce 2022 nebyla vyloupena ani jedna banka či spořitelna! Hlavní důvod této anomálie tkví ale jednoduše v tom, že v peněžních institucích už prostě nejsou bankovky ani mince a tak není co ukrást!

K radikálnímu poklesu loupeží v peněžních institucích vedly ale i jiné důvody. „Již mnoho let o tento stav usilujeme. Máme kamerové systémy CCTV, poplašné systémy, navýšili jsme spolupráci s policií,“ řekl Michael Busk-Jespen, vedoucí oddělení digitalizace dánské bankovní asociace.

„Hlavně jsme ale omezili přístup k hotovosti,“ uznává. Rovněž počet plnohodnotných poboček bank ubyvá - z 219 ze začátku 90. let zbývá čtvrtina... Ještě v roce 2000 se v Dánsku odehrálo 221 bankovních loupeží, v roce 2021 už pouze jedna a loni žádná. A kvůli zvýšené ochraně prý nefrčí už ani »vybírání« bankomatů, zločinci přešli na okrádání lidí přes internet.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.