Blázen v Olomouci: Po autech metal cihlou a betonem, vážně zranil spolujezdkyni! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. prosince 2022

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Blázen v Olomouci: Po autech metal cihlou a betonem, vážně zranil spolujezdkyni!

Zadní sedadlo bylo plno střepů. Cihla skončila na zemi.
Zadní sedadlo bylo plno střepů. Cihla skončila na zemi.  (Foto Policie ČR)

Řinčení skla, střepy a ohrožení lidí! Zřejmě alkohol zatemnil mozek muži (43) ze Šumperska. Po setmění útočil v Olomouci na jedoucí automobily. Házel po nich cihlu, kusy betonu. Jednu ženu vážně zranil!

Událost se odehrála minulou sobotu kolem třetí hodiny ráno v Pasteurově ulici. Zuřivec na nic netušící posádku osobního vozu mrštil největší silou, které byl schopen, kus cihly. Vážila kilo. „Roztříštila sklo pravých zadních dveří a zasáhla spolujezdkyni, která seděla na zadním sedadle. Utrpěla zranění horní končetiny,“ přiblížila mluvčí.

Záhy chlap mrskl kus betonové sutě na další projíždějící vůz. Ten zasáhl spodní část čelního skla. Způsobil praskliny, ale nikoho naštěstí nezranil. Majitele však přijde oprava na 14 tisíc. I když se pachatel ihned poté snažil co nejrychleji zmizet, policie ho záhy dopadla. „Muž byl obviněn z pokusu těžkého ublížení na zdraví, poškození cizí věci a výtržnictví. Skončil ve vazební věznici a hrozí mu až 10 let vězení,“ potvrdila Aha! policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Plivl na policistu

Po neúspěšném pokusu o útěk strážci zákona značně agresivního muže okamžitě zpacifikovali a na rukou mu cvakla želízka. Nejen že odmítl dechovou zkoušku na alkohol. Jednomu z policistů dokonce plivl do tváře. Vyšlo najevo, že v minulosti byl již odsouzen za ublížení na zdraví a výtržnictví.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.