KOKAIN?! Kde vzal náměstek primátora Hlubuček na byty ve Španělsku? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

KOKAIN?! Kde vzal náměstek primátora Hlubuček na byty ve Španělsku?

Petr Hlubuček čelí závažnému obvinění.Z toho důvodu rezignoval na post náměstka primátora hl. m. Prahy.
Petr Hlubuček čelí závažnému obvinění.Z toho důvodu rezignoval na post náměstka primátora hl. m. Prahy. (Koláž Blesk)

Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš! Hláška z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! platí i v případu zakázek pražského dopravního podniku (DPP). Kauza zlomila vaz náměstku primátora Petru Hlubučkovi (48, za STAN) i ekonomickému řediteli dopravce Mateji Augustínovi (47). Kdo bude další?

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve středu rozkryli zločineckou skupinu kvůli nesrovnalostem v hospodaření DPP a ovlivňování zakázek. Stíhají 11 lidí, další dva byli podle serveru Seznam Zprávy v zahraničí a stíhání je čeká. Největší lapenou rybou je nyní již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Policisté jej ve středu zadrželi v jeho domě v pražských Lysolajích.

Konspirační byty

Skupina se podle informací uniklých od policie scházela ve dvou bytech v pražských ulicích Dlážděná a Revoluční. NCOZ podle serveru Seznam Zprávy zachytila hned několik tendrů, které se Hlubuček a spol. údajně pokusili ovlivnit či si z nich brát desátky. Podle detektivů měl hrát v gangu důležitou roli podnikatel Pavel Dovhomilja, jehož firma Uniprog Solutions měla údajně od DPP měsíční paušál pět milionů korun.

Drogové večírky

Hlavou skupiny má dle vyšetřovatelů být zlínský podnikatel Michal Redl (48), který byl v minulosti odsouzený za podvody a spolupracoval s Radovanem Krejčířem. Ten podle Deníku N měl společně s Hlubučkem a Augustínem požadovat pět milionů po společnosti Nové Holešovice Development. Redl prý zároveň pro skupinu pořádal drogové dýchánky, kam dodával kokain.

Policie vede zadrženého Petra Hlubučka (15. června 2022).

Video se připravuje ...

SCHEINHERR MLČEL DVA ROKY

„Zhruba před dvěma roky jsem dostal spolehlivou informaci, že tihle lidé požádali o mnohamilionový úplatek. Detaily vzhledem k vyšetřování říkat nemohu. Úplně jasně si řekli o peníze za to, že nebudou házet vidle do revitalizace okolí holešovického nádraží,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (35, Praha sobě) s tím, že tehdy podal trestní oznámení a musel mlčet, aby neohrozil vyšetřování.

STAROSTOU ZATÍM ZŮSTAL

Hlubuček rezignoval na funkci náměstka pražského primátora, člena rady hlavního města a člena dozorčí rady Pražských služeb i v dozorčí radě DPP. Rovněž se zřekl všech stranických funkcí i pozice na kandidátní listině v podzimních komunálních volbách. Hnutí STAN mu zároveň pozastavilo členství. Zatím si Hlubuček ponechal funkci starosty pražských Lysolají. „Žádné informace o odvolání se ke mně nedostaly,“ řekla první místostarostka Dana Malečková (STAN). Zastupitelstvo bude zasedat v pondělí.

KDE VZAL NA ŠPANĚLSKÉ BYTY?

Hlubuček v minulosti zaujal média tím, že odmítal podat daňové přiznání, jak to po něm vyžaduje zákon. O jeho jmění však dostatečně vypovídá vlastnictví hned čtyř bytů ve Španělsku, které koupil mezi lety 2019 až 2021. Část z nich vlastní společně s partnerem Jiřím Karvánkem.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.