Hráli bankéře i policajta, obrali ženu o 216 tisíc! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. února 2024

Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich

Hráli bankéře i policajta, obrali ženu o 216 tisíc!

Komunikace ženy s podvodníky. Jeden z nich poslal jako »důkaz« údajný služební průkaz z banky, kde měl pracovat.
Komunikace ženy s podvodníky. Jeden z nich poslal jako »důkaz« údajný služební průkaz z banky, kde měl pracovat. (Foto Policie ČR)

Extra drzé metody užívají dnes mnozí podvodníci. Muži tak vylákali z důvěřivé ženy (34) statisíce. Nakukali jí, že jsou bankéř, technik a policista a zachraňují jí peníze z účtu.

Důvěru ženy vzbudil údajný pracovník banky, znalý jejích osobních údajů. Ten řekl, že její peníze jsou v ohrožení. Narazil prý na jakousi nedokončenou transakci. Postupně se jí přihlásili i technik a policista a různými instrukcemi ji přiměli vybrat 650 tisíc! Peníze měla vložit do bankomatu.

„Celou dobu byl na telefonu s ženou »technik«. Říkal jí, co má dělat a naposílal na telefon QR kódy k transakcím pro vložení peněz,“ popsala policistka Eva Michalíková. Ženu naštěstí zastavil podezíravý manžel, tudíž stihla uložit »jen« 216 tisíc. Ty ale dosud neviděla. Neznámé šejdíře hledá policie.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.