Gauner chtěl lichvou vydělat 600 tisíc: Zneužil slabomyslného! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. ledna 2022

Svátek slaví Ilona, zítra Běla

Gauner chtěl lichvou vydělat 600 tisíc: Zneužil slabomyslného!

Jen na peníze myslel lump, který se snažil obrat postiženého člověka.
Jen na peníze myslel lump, který se snažil obrat postiženého člověka. (Foto ara)

Hnusná hyena. Jinak nelze nazvat gaunera (52) z Uherského Hradiště. Tomu nyní hrozí dvouleté vězení, neboťsi chtěl lichvou přijít na statisíce. Nejhorší je, že se rozhodl obrat rozumově slabšího člověka (50).

„Na zjevně lehce ovlivnitelného a zneužitelného muže naléhal tak dlouho, až ho zmanipuloval k prodeji pozemku a domu v Uherském Hradišti. Poškozený nakonec s převodem souhlasil a s obviněným uzavřel kupní smlouvu o převodu vlastnictví pozemku a domu. A to za pouhých 250 tisíc,“ uvedla mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Nevýhodná smlouva

Jak se ale ukázalo, hodnota nemovitostí byla bezmála 850 tisíc. Obviněný tak podle policie využil důvěřivosti, naivity a rozumové slabosti poškozeného ve svůj prospěch a přiměl ho k uzavření zcela nevýhodné kupní smlouvy. Získal tak majetkový prospěch za bezmála šest set tisíc korun.

Kdo je lichvář 

Lichvář je člověk poskytující půjčku na nemravně vysoký úrok a také ten, kdo zneužije tísně, nezkušenosti, rozumové slabosti, rozrušení nebo lehkomyslnosti druhého k vlastnímu obohacení se na jeho účet prostřednictvím i právního jednání.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.