Před usnutím si chtěl zakouřit: Byt zachvátil požár! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 23. září 2023

Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Před usnutím si chtěl zakouřit: Byt zachvátil požár!

Požár způsobený cigaretou byt ve Vidnavě zdevastoval, škoda je kolem 100 tisíc korun.
Požár způsobený cigaretou byt ve Vidnavě zdevastoval, škoda je kolem 100 tisíc korun. (Foto HZS)

Cigárko na dobrou noc se vymstilo chlapíkovi středního věku z Vidnavy. Usnul se žhnoucím »retkem« na rtech a z hořícího bytu pak vyskakoval oknem.

„V brzkých ranních středečních hodinách jsme přijali informaci o kouři v bytovém domě ve Vidnavě na Jesenicku,“ sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místo podle něj vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Jeseníka a dobrovolní hasiči z Vidnavy a Velké Kraše, ale i z Polska. Obyvatel bytu se vzbudil ještě před jejich příjezdem. Když viděl plameny a kouř, ve snaze o záchranu života vyskočil z okna. Naštěstí bydlí v prvním poschodí, takže si při dopadu jen pochroumal kotník... „Požár, který zasáhl jednu bytovou jednotku, jsme velmi rychle lokalizovali. Při zásahu došlo k řeznému poranění jednoho z dobrovolných hasičů,“ prozradil Hošák. Dům, ve kterém muž bydlel, patří městu Vidnava. „Je to normální obecní dům, dalo by se říct svobodárna,“ sdělil starosta Vidnavy Rostislav Kačora. Škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun.

Cigareta i ve Vejprtech

Rovněž cigareta byla s největší pravděpodobností příčinou loňského požáru v centru Kavkaz pro mentálně postižené ve Vejprtech v Ústeckém kraji. Podle všeho od nedopalku zapomenutého kouřícími klienty na gauči ve společenské místnosti vznikl požár, který si vyžádal osm lidských životů.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.