Řidič dodávky v pasti! Přimáčknuté dveře z něj udělaly vězně | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 30. září 2023

Svátek slaví Jeroným, zítra Igor

Řidič dodávky v pasti! Přimáčknuté dveře z něj udělaly vězně

Hasiči nejdřív zajistili dodávku klínem proti dalšímu pohybu...
Hasiči nejdřív zajistili dodávku klínem proti dalšímu pohybu... (Foto HZS Praha)

Horké chvilky a studený pot na čele! Bezbranného vězně udělalo v pražských Košířích z řidiče dodávky během mžiku jeho vlastní auto. Pomoc zalarmoval až kolemjdoucí, když uslyšel volání vycházející z nákladového prostoru.

Hasiči se o kuriózní události dověděli deset minut po půl čtvrté odpoledne. Pět chlapů okamžitě naskákalo do auta a vyrazili do ulice Pod školou. Uviděli dodávku, přimáčknutou na auto stojící za ní. Zevnitř se ozývalo volání. Následovala záchranná akce. Hasiči zajistili dodávku klínem, proti dalšímu pohybu a pomocí navijáku auto odtáhli na takovou vzdálenost, aby se zadní dveře daly otevřít. Vyskočil z nich muž a hned vyprávěl, co se stalo.

Nestačil přeběhnout

„Zaparkoval jsem u chodníku, vystoupím z kabiny, vlezu pro náklad a vtom se transit rozjel. Než jsem stačil přeběhnout z přední části korby dozadu, byl jsem v pasti,“ popisoval šofér už s ulehčením ve tváři. V tu chvíli nedokázal říct, jestli špatně zabrzdil, nebo šlo o poruchu. Hasičům poděkoval a byl rád, že všechno dobře dopadlo.

Poprvé za 27 let

Občas se auto zabouchne či zamkne vinou technické závady, nebo třeba tím, že si dítě uvnitř hraje s klíčky. Tohle se ovšem prý hned tak nevidí. I ostřílení hasiči, kteří jsou zvyklí na ledacos, kroutí hlavami nad tím, co se stalo. „Sloužím už 27 let, ale tohle sem ještě nezažil,“ řekl Aha! mluvčí hasičů Martin Kavka.

...a pak auto odtáhli navijákem do patřičné vzdálenosti.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.