Zeman na Grégrově oslavě 90. narozenin: Když vidím Temelín, myslím na tebe | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 1. října 2022

Svátek slaví Igor, zítra Olívie

Zeman na Grégrově oslavě 90. narozenin: Když vidím Temelín, myslím na tebe

Staří známí Zeman a Grégr.
Staří známí Zeman a Grégr. (Foto KPR, ara)

Jako dopis plný milostného toužení zněl páteční projev prezidenta Miloše Zemana (75). Milá slova pronesl na oslavě devadesátin »atomového dědka« a exministra průmyslu Miroslava Grégra.

Ten si totiž jako šéf rezortu před takřka dvaceti lety »vydupal«, aby se dostavěly dva bloky Temelína. A na to Zeman dodnes nezapomíná. Ba naopak! „Milý Mirku, kdykoliv letím letadlem nebo vrtulníkem nad chladicími věžemi Temelína, vzpomenu si s hlubokou úctou a obdivem na tvoje dílo,“ pronesl prezident do mikrofonu v pražském Top hotelu, kde se v pátek večer sešly desítky gratulantů. A k superkulatinám dal svému někdejšímu ministrovi palisandrové pero s vyrytým podpisem, lipovými listy a českým lvem.

Mezi V. I. P. gratulanty ale nebyl jediný – přišli třeba ministr průmyslu Karel Havlíček (50), ministryně spravedlnosti Marie Benešová (71), šéf ČEZ Daniel Beneš (49) či šéf České národní banky Jiří Rusnok (59). A podle informací Aha! se později stavil i premiér Andrej Babiš (65, ANO).

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.