Majitel »poklad« schoval v ložnici: Zloděj ukradl cihličky za 576 tisíc! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Majitel »poklad« schoval v ložnici: Zloděj ukradl cihličky za 576 tisíc!

Ilustrační foto
Ilustrační foto (Profimedia)

Místo do trezoru ukryl zlaté cihly do postele. Když ale muž z Třeboně odjel na šest týdnů pryč, navštívil jeho byt nezvaný host a »důmyslnou« skrýš vykradl.

Vzácný kov za nejméně 576 tisíc zmizel mezi 15. zářím a 26. říjnem. „Majitel po návratu zjistil, že ho zloděj připravil o šest kusů investičních zlatých cihel z čtyřiadvacetikarátového zlata, certifikovaných švýcarskou firmou o celkové hmotnosti 600 gramů. Majitel je měl schované ve vyřezaném otvoru postele,“ uvedla policistka Hana Millerová.

Odemkl si klíčem

Vše nasvědčuje tomu, že zloděj šel najisto a na krádež se připravil. Dokonce si asi odemkl klíčem, na zámku u vchodových dveří nebyly žádné stopy po vloupání. Podle zjištění Aha! se v bytě dobře orientoval. „Žádné informace o této krádeži nebudeme zveřejňovat, abychom neohrozili další vyšetřování,“ dodala Hana Millerová. Pokud se zloděje podaří dopadnout, hrozí mu až osm let vězení.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.