Našli houby na vlastní zahradě a otrávili se! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. srpna 2022

Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard

Našli houby na vlastní zahradě a otrávili se!

Podle mykoložky Anny Lepšové platí stejně jako v lese i na zahradách pravidlo sbírat jen houby, které stoprocentně rozeznáme.
Podle mykoložky Anny Lepšové platí stejně jako v lese i na zahradách pravidlo sbírat jen houby, které stoprocentně rozeznáme. (Ilustrační foto ara)

Houbami rostoucími na zahradě u domu se nechala zlákat tříčlenná rodina z Ostravy-Mariánských Hor. Teď už ví, že udělali chybu. Všichni skončili v nemocnici s příznaky otravy. Bez košíku a rovnou na talíř je nasbírali v pondělí odpoledne.

„Krátce po jídle připraveném z hub se udělalo muži (68) a dvěma ženám (46 a 20) špatně. Měli sucho v ústech, závratě, nevolnost a bolesti břicha,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Všichni skončili v nemocnici. Podle mykoložky Anny Lepšové platí stejně jako v lese i na zahradách pravidlo sbírat jen houby, které stoprocentně rozeznáme. „Mohli mít pocit, že sbírají žampiony, ale nakonec snědli třeba pečárku zápašnou. Mohli ale najít i nějaký druh závojenek. Některé druhy jsou jedlé, ale závojenka olovová je jedovatá,“ upozornila Lepšová. Podobné je to s bedlami, jsou mezi nimi nejedlé až jedovaté druhy.

Přečtěte si
jasnovidec01
9. 10. 2019 • 22:42

moje hladová sousedka žere vše co najde doslova,,,sežrala udajné bedly na kompostu a je nohama hore,už nikdy nic nenas­bírá­.RIP­.sou­sedku mám ted pěknou a snášenlivou ...její dceru a děti.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.