Znalci o údajném vrahovi pumpařky v Nelahozevsi: Vystřelil »jen tak« | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 23. května 2025

Svátek slaví Vladimír, zítra Jana

Znalci o údajném vrahovi pumpařky v Nelahozevsi: Vystřelil »jen tak«

Loupežnou vraždu pumpařky Jany řešil soud v Praze
Loupežnou vraždu pumpařky Jany řešil soud v Praze (Daniel Černovský)

Nekladla odpor, nebránila se. Přesto přepadení pumpy v Nelahozevsi Jana Š. (†58) loni 3. prosince nepřežila. Za vraždu a loupež jsou u soudu David Š. (33) a Ivan H. (27). Co o nich řekli znalci?

„Má hrubě pokřivený hodnotový systém, který si v průběhu života vytvořil a pragmatický vztah k pravdě. Událost dopadla tragicky kvůli jeho hrubě nezodpovědnému přístupu k životu, paní se chtěla schovat, přesto vystřelil,“ zhodnotil včera u soudu osobnost Davida Š., který podle obžaloby měl pumpařku zastřelit, psychiatr Petr Kubej. Oba muži podle něj užívali pervitin, nebyli na něm ale závislí. „Šlo o škodlivé užívání. Použili jej ke snížení zábran k páchání protispolečenského jednání, takzvaně na kuráž,“ doplnil Kubej.Soud bude pokračovat v pondělí.

Ztracená zbraň

U soudu vypovídali také svědci, především Tomáš M. (26), který si spolu s Davidem Š. opatřil zbraň. Tu ukryl do popelu v komíně krbu své chaty, odkud pak zmizela. „David Š. o ní věděl. Zda si ji ale vzal, to nevím, mohl to udělat i někdo jiný,“ řekl. Jak ke zbrani přišli, nechtěl komentovat.

Nepřiznal se

Ivan H. účast na loupeži přiznal a omluvil se rodině zavražděné. Za loupež mu hrozí 10 let vězení. David Š. tvrdí, že s loupeží a vraždou nemá nic společného a v inkriminovanou dobu byl doma, žalobce je ale o jeho vině přesvědčen a hrozí mu až 20 let nebo výjimečný trest.

Co se stalo

Otřesná vražda se stala na čerpací stanici ve středočeské Nelahozevsi loni 3. prosince. V noci tam přišli dva maskovaní lupiči, jeden měl zbraň, ze které vystřelil. Přes dveře zadní místnosti zastřelil pumpařku Janu. Pachatelé ukradli pokladnu s 10 tisíci, tři kartony cigaret a pár dalších drobností za zhruba 20 tisíc korun.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry