Smrt chovatele lvů a podezření otce: Mohl tam být další člověk! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 31. března 2023

Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

Smrt chovatele lvů a podezření otce: Mohl tam být další člověk!

Podle otce mrtvého chovatele lvů šlo o úkladnou vraždu!
Podle otce mrtvého chovatele lvů šlo o úkladnou vraždu! (Slávka Červená, Profimedia.cz)

Rozsápaný chovatel, dva zastřelení lvi a mnoho nejasností! Táta chovatele nevěří, že za smrt jeho syna Michala P. (†33) mohla neopatrnost. Věří, že na místě byl další člověk a mohlo jít o vraždu.

Michala P. (†33) v pondělí usmrtil jeho lev Fufík (8). Jeho i mladou lvici Liuwu (1) pak zastřelila policejní zásahovka. „Úplně mě ignorovali, když jsem jim říkal, že je krotká a neublíží. Po zastřelení Fufa už nebyl nikdo ohrožen na životě. Na zoo se chystám podat trestní oznámení,“ řekl Aha! otec chovatele Petr P. (60).

Ten pochybuje, že by jeho syn zůstal s šelmou sám v přístavku u výběhu. „Nikdy by to neudělal. Je to nemyslitelné pro každého chovatele. Mohla tam být třetí osoba. Spousta věcí je podivných včetně toho, že se nenašly jeho brýle. Jsme zvědaví na toxikologické rozbory zvířat,“ řekl naštvaně.

Podle policie je ale taková verze nepravděpodobná. „Z dosavadních výsledků není zřejmé, že by se na tragedii podílela další osoba. Vyhodnocujeme samozřejmě i záznamy z kamer, které byly uvnitř. Výsledky pitvy muže i šelem budou známy do několika týdnů,“ řekla policistka Lenka Javorková.

Měl ho už jako lvíče

Michal si lva Fufika přivezl domů před třemi lety ze Slovenska. Získal ho z od kotěte z cirkusu. Měl ho od malého kotěte. Výběh s ubikací ale začal stavět dřív, než požádal o stavební povolení. To nedostal, protože to bylo v rozporu s územním plánem obce. Odstranit černou stavbu se nepodařilo a protože se Michal o zvířata staral dobře, nemohla mu být ani odebrána. A tak platil pokuty a bojoval s úřady.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.