Rádce Aha! Babské fígle s trojobalem: Aby váš řízek či kapr skvěle křupal... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Rádce Aha! Babské fígle s trojobalem: Aby váš řízek či kapr skvěle křupal...

Ilustrační foto
Ilustrační foto (shutterstock.com)

Štědrý den je českým národním festivalem obalování a smažení. Kuchaři a hospodyňky se chopí pánví a už to lítá. Myslíte si, že trojobal už před vámi nemá žádná tajemství a považujete se za mistry? Možná se pletete.

Variace na trojobal

* Slyšeli jste někdy o řízcích naruby? Maso se v tomhle případě balí nejdříve ve strouhance, pak v mouce a nakonec ve vejci. Výsledkem je jakási „smaženka“.

* Milujete křupavou kůrčičku? Obalujte v těstíčku vinném či pivním, nebo v tempuře a pak zprudka smažte.

Recept na pivní těstíčko: Do mísy prosejte hladkou mouku, do ní přimíchejte sůl, mletý pepř, přidejte olej a vejce. Vyšlehejte vidličkou, přilijte studené pivo a pak nechte těstíčko aspoň 15 minut odpočinout.

* Ani trojobal nemusí být obyčejný. Ozvláštníte ho, pokud k vejci přidáte bylinky, česnek, pálivou pastu, nebo třeba namleté feferonky. Strouhanku zase můžete promíchat s parmazánem.

Do strouhanky také můžete přisypat slunečnicová semínka nebo hrubě namleté ořechy či mandle. Skvěle chutná také směs strouhanky a rozdrcených kukuřičných lupínků.

Obalovací triky šéfkuchařů

* Maso se zbaví přebytečné vody, když je naklepané a osolené, obalíme v předem nahřáté hrubé mouce. Pak pokračujeme vejcem a strouhankou.

* Řízky nemají zůstat předsmažením příliš dlouho v trojobalu, jinak zvlhne a při tepelné úpravě opadává.

* Na horkou pánev nedáváme řízků moc najednou. Tuk by se rychle zchladil, a než by se začaly znovu smažit, nasákly by příliš tuku.

* Při smažení řízky nepřikrýváme pokličkou, vystupující pára by kapala dolů a brzy by se spíš dusily. Aby horký tuk neprskal kolem, lze na pánev položit speciální síto s rukojetí.

* Kuřecí řízky budou křehké a šťavnaté, naloží-li se předem do bílého smetanového jogurtu s vejcem a uloží přes noc do dobře uzavřené skleněné (keramické) nádoby.

* Obalujete-li drobnější kousky masa, můžete si to usnadnit. Mouku si připravte do mikroténového sáčku, kousky tam přisypte, sáček uzavřete, protřepejte a je obaleno, můžete přejít k vajíčku.

* Snažíte se používat dvě vidličky či kleštičky, ale moc to nejde a stejně skončíte u ruční práce? Dávejte pozor, abyste si do vajíčka namočili jen jednu ruku. Ta druhá zůstane neupatlaná, volná pro práci s pánví, olejem.

* Strouhanku si nemelte do zásoby, na rozdíl od tvrdého pečiva snáz zatuchne. Neskladujte ji v těsně uzavřených nádobách, raději jen v papírovém sáčku. Strouhanku, která přišla do styku s vejcem, nikdy dál neskladujte.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.