Premiér Babiš pod tlakem odletěl za nemocným synem! Opozice se ptá: Nenaplňuje tím důvody vazby? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Premiér Babiš pod tlakem odletěl za nemocným synem! Opozice se ptá: Nenaplňuje tím důvody vazby?

Premiér Babiš přišel na Národní třídu v noci, ráno jel za synem do Švýcarska
Premiér Babiš přišel na Národní třídu v noci, ráno jel za synem do Švýcarska (Blesk-Jan Neomillner)

Na jedné straně mladý muž údajně trpící schizofrenií, jehož slova mohou shodit vládu. Na druhé straně premiér v ohrožení, který musí spasit sebe, rodinu i flek. Po roce a půl si měli pohlédnout do tváře. Šéf vlády Andrej Babiš (64, ANO) totiž odletěl do Švýcarska za synem Andrejem Babišem mladším (35). A podle opozice nešlo o čistě rodinnou záležitost...

Bývalý pilot boeingu, Babiš»junior«, se do popředí zájmu dostal minulé pondělí poté, co Televize Seznam odvysílala reportáž, v níž mluví o svém otci a kauze Čapí hnízdo – kvůli údajnému dotačnímu podvodu je sám obviněn. Nikdy ale nevypovídal i díky lékařské zprávě i tomu, že ho Petr Protopopov (38) – otcem najatý bodyguard – údajně unesl na Krym a Ukrajinu. I v poslední zprávě jsou jeho slova vůči otci, tvrdá. „Matka na mě začíná dělat tlak, protože můj otec určitě dělá tlak na ni prostřednictvím SMS,“ napsal reportérům. Předtím je prosil, aby předali policii vzkaz, že by rád v kauze vypovídal.

Konečně se uvidí?
Výsledek? Po roce a půl zase začal zajímat svého otce. Ten ho totiž viděl naposledy v červenci roku 2017, když se ženil s Monikou (44). Babiš proto v sobotu ráno odletěl do Ženevy. „Letím za synem do Švýcarska, abych mu pomohl,“ řekl k tomu. Výsledek je dosud nejasný, na esemesky Aha! neodpovídal. Vyjádřil se ale k demonstracím v Praze, kdy desetitisíce lidí v Praze využily data 17. listopadu, aby premiéra vyzvaly k demisi. „Je to jejich právo vyjádřit názor. Akorát protestují proti tisíckrát opakovaným lžím o StB, o farmě a nově o únosu syna, který se nikdy nestal, a zneužívají choroby mého syna proti mně,“ napsal Českému rozhlasu.

Starostlivý táta?
A politiky z takzvaného demokratického bloku (čti opozice), kteří chtějí Babišově vládě v pátek dát nedůvěru, zase zajímalo, jestli by se o premiérovu cestu do Švýcarska neměla zajímat policie. „Andrej Babiš odcestoval za svým spoluobviněným synem do Švýcarska. Kladu si otázku, co to znamená. Vidím dvě možnosti. Buď začal naplňovat roli starostlivého otce, anebo důvody koluzní vazby podle trestního řádu. Snad orgány činné v trestním řízení najdou správnou odpověď,“ napsal třeba šéf TOP 09 Jiří Pospíšil. Podobné názory tlumočili členové ODS, STAN či KDU-ČSL.

Bývalá žena promluvila!
Poprvé vůbec veřejně promluvila tajemná první manželka předsedy vlády, Beata. Právě ona stála po boku svého syna, když před dveřmi jejich ženevského bytu stáli reportéři Seznamu. A teď říká, že to přehnali. „Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě,“ říká Babišová. S exmanželem se dali dohromady v 70. letech a mají syna Andreje a dceru Adrianu. Rozvedli se na sklonku milénia, kdy už se Babiš znal se svojí současnou ženou Monikou.

Rodinná pouta přes »Čapák«: Jak se vyvíjela kauza, která může změnit Česko?

12. listopadu
* Server Seznam Zprávy zveřejnil třaskavou reportáž. Dodal také, že ho léčila psychiatrička Dita Protopopová spojená profesně s Babišem nejen jako zastupitelka na Praze 8. Její manžel Petr pak mladého Babiše »unesl« na Krym.
13. listopadu
* Premiér řekl, že jeho syn trpí schizofrenií a že z ČR odjel dobrovolně.
* 6 opozičních stran podalo návrh na vyslovení nedůvěry Babišově vládě. * Prezident Miloš Zeman kauzu označil za konspiraci proti Babišovi.
* Protopopová rezignovala na post zastupitelky.
14. listopadu
* Babiš vysvětloval kauzu ČSSD, ale také SPD, která řekla, že by klidně socialisty zastoupila v menšinovém kabinetu. Přitom byla mezi stranami, která vyzývala k nedůvěře.
15. listopadu
* Protopopov v rozhovoru pro deník Právo odmítl, že by »juniora« unesl a popsal, co dělali na Ukrajině.
* Babiš mladší napsal Seznamu, že chce být telefonicky v kontaktu s policií a dodal, že premiér lže o jeho zdravotním stavu.
* Na pražském Václavském náměstí tisíce lidí demonstrovaly proti Babišovi.
* Prezident řekl, že i kdyby poslanci Babišovi vyhlásili nedůvěru, on by ho opět pověřil sestavením vlády.
16. listopadu
* Premiér Babiš v emotivním projevu před odletem do Bruselu řekl: „Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují“. Záležitost vnímá jako puč.
17. istopadu
* Babiš krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na Národní třídě v Praze. Jedni z prvních účastníků akcí k výročí 17. listopadu ji vyhodili do koše. Babiš termín zdůvodnil tím, že poté odletěl za synem do Švýcarska.
* V Praze se konala demonstrace požadující Babišův odchod z funkce premiéra, z Hradčanského náměstí se účastníci vydali pochodem na Staroměstské náměstí, kde proti Babišovi protestovaly tisíce lidí.

Přečtěte si
rydlo
20. 11. 2018 • 18:46

„Opozice se ptá: Nenaplňuje tím důvody vazby?” Z kterého vola něco takového vylezlo? To opravdu svědčí o tom, že některým opozičním politikům dobře hráblo. No, nemůže se jim nikdo divit, touha po nedostupných korytech jim zcela zatemnila mozek a pak z nich lezou takové hovadiny. Tak člen vlády by měl být stíhán vazebně za to, že vycestoval do zahraničí! On má Babiš zákaz cestovat pod hrozbou vazby?

jity
20. 11. 2018 • 09:15

Na co tam ti užiteční idioti nesli šibenici, Měli se tam pověsit sami.

st.rec
19. 11. 2018 • 11:56

Doposud nikdo nenašel jediný důkaz dotačního podvodu a pořád se huláká o trestním stíhání,když to nestačí,najde se něco dalšího a opět se huláká...inu premiér a prezident odmítají kvóty a také migrační pakt a proto se najde kavárna nebo někdo z ciziny a svolává demonstrace a užiteční i* di *oti hrají poctivě svoji roli. A že těch užitečných tam bylo požehnaně,jen co je pravda.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.