Milionáři Pastrňák a Krejčí v Kodani: Kolik dostanou za titul | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 2. prosince 2022

Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav

Milionáři Pastrňák a Krejčí v Kodani: Kolik dostanou za titul

Češi se rvou o zlato i prémii 500 tisíc korun na hlavu.
Češi se rvou o zlato i prémii 500 tisíc korun na hlavu. (Foto Michal Beránek (Sport), ČTK)

Doba jiná, prémie zůstávají. Hokejisté na mistrovství světa v Dánsku hrají nejen o čest, slávu a z lásky k vlasti. Ale i o svazové prémie. Ty už se však deset let nemění!

Zlato půl »mega«, stříbro čtyři sta, bronz za tři sta tisíc. Všechno pěkně na hlavu. Pro kluky z evropských soutěží určitě pěkný balík, pro borce z NHL příjemný přivýdělek. Každopádně se zdá, že funkcionářům na hokejovém svazu zřejmě někdo pár let nevyměnil kalendáře. Stejné prémie měli slíbené i hráči v roce 2009 na šampionátu ve Švýcarsku. Tenkrát kapitánoval Marek Židlický a v útoku hráli třeba Patrik Eliáš nebo Aleš Kotalík. Od té doby se s odměnou nehýbe.
„Reprezentace nebyla a není o žádných velkých výdělcích,“ říkal před časem generální sekretář hokejového svazu Martin Uraban.


A řada hvězd se jeho hesla musí držet. „Když mohu, rád na mistrovství přijedu,“ říkal třeba včera po příletu do Dánska forvard David Krejčí.
Ten bere v Bostonu 7,25 milionů dolarů na sezonu (zhruba 150 milionů korun). Půl milionu od svazu určitě není tou hlavní motivací.
Třeba v porovnání s letošní olympiádou v Koreji, by byli šampioni z Dánska úplní chudáci. Považte. Zlatá placka z Pchjongčchangu byla hodnocená na 1,75 milionu korun. Půl milionu mohla brát Jandačova parta za bronz…

Pastrňák a Krejčí po cestě přes půl světa: Šli rovnou na Rusy!
Přijeli, nespali a šli na led. Posily hokejové reprezentace David Pastrňák (21) a David Krejčí (32) dorazili do Dánska na lince Boston – Amsterodam – Kodaň. V devět ráno dosedlo letadlo na letišti v Kodani. „Vůbec jsem v letadle nespal. A to jsem si vzal i prášek na spaní, ale nezabral,“ hlásil nebyl na ledě, únava tam je,“ doplnil ho Pastrňák. Z letiště zamířili oba do tréninkové haly na dopolední rozbruslení. „To je na zahřátí a rozcvičení. Těším se na odpolední šlofíček,“ smál se »Pasta«. Kouč Josef Jandač je do zápasu s Rusy (skončil po uzávěrce vydání) poslal. »Medvědi« hráli spolu ve formaci na křídle s Dmitrijem Jaškinem.

Prémie na MS (částky jsou na hráče)
Zlato 500 tisíc Kč
Stříbro 400 tisíc Kč
Bronz 300 tisíc Kč
4. místo 150 tisíc Kč
5. místo 70 tisíc Kč

Na Čechy se chodí:
Češi na hokejovém šampionátu baví. Po domácích Dánech chodí na jejich zápasy v průměru nejvíce fanoušků. Kdo neskáče, není v Dánsku! Dal by se upravit pokřik českých »fans«. Hokejisté mají v Kodani domácí prostředí. „Když tady vidí člověk tribuny plné fanoušků s vlajkama, tak je to nejhezčí pocit, co může jako hráč zažít,“ komentoval atmosféru Tomáš Plekanec. Se zápasy v NHL se prý fandění na šampionátu nedá srovnat. „V NHL je to spíš takový byznys, víc tak, že člověk chodí jakoby do práce. Tady hrát před těmi lidmi je něco jiného, o emocích,“ dodal zkušený forvard.
Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.