Na život mezi lidmi si nikdy nezvykne: 12 let vyrůstal s vlky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Na život mezi lidmi si nikdy nezvykne: 12 let vyrůstal s vlky!

Marcos Rodríguez Pantoja vyrůstal ve smečce od 7 do 19 let.
Marcos Rodríguez Pantoja vyrůstal ve smečce od 7 do 19 let. (Foto: Twitter)

Ne nadarmo se mu říká španělský Mauglí. Marcos Rodríguez Pantoja (72) od svých 7 do 19 let vyrůstal v jeskyni s vlčí smečkou a přestože zpět v civilizaci je už přes půl století, říká, že na život mezi lidmi si nikdy nezvykne.

Marcos se narodil do rodiny, která ho v jeho 7 letech prodala farmáři žijícímu v horách Sierra Morena. Ten ale záhy zemřel a chlapec tak zůstal na jeho statku v divočině sám. Živil se lesními plody a kořínky, které, jak vypozoroval, jedla i zvířata. Zanedlouho jej »adoptovala« vlčí samice. „Snažil jsem se jejím mláďatům vzít kus masa, který jim donesla.

Zpočátku na mě vždy vrčela a zahnala mě, ale jednoho dne mi také kus dala a začala mě olizovat. Pochopil jsem, že jsem se stal členem smečky,“ vzpomíná muž, který s vlky strávil 12 let, dokud ho nenašly španělské bezpečnostní složky. Po divočině se mu stýská. „Bylo to nejšťastnější období mého života. Nikdy jsem si nezvykl na hluk a shon civilizace, ani na lidi, kteří jsou oproti vlkům bezohlední a krutí,“ tvrdí Pantoja, jenž se mezi šelmy pokusil vrátit. „Ale bohužel už mě nepoznali a nepřijali,“ smutní chlapík, který žije na samotě nedaleko města Ourense.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.