Lhal, tak ho zavřeli do klády! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 31. března 2023

Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

Lhal, tak ho zavřeli do klády!

Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera (David Malík)

Někteří politici lžou, jak když tisknou. Možná by je ale vychovalo, kdyby jim za to hrozil trest, jaký pro svého starostu vymysleli v bolivijské vesnici San Buenaventura. Prolhaný politik skončil ve středověkém mučicím nástroji.

Celou hodinu tak mohl starosta Javier Delgado uvězněný v kládě přemýšlet nad tím, proč by bylo lepší říkat pravdu. Netradiční formy trestu Bolívie umožňuje od roku 2009, kdy zahrnula do ústavy právo rozhodovat o trestech za některé méně závažné činy na lokální úrovni. Ve venkovských oblastech obývaných domorodci se tak směle pustili do vymýšlení netradičních forem sankcí, na které nemusejí dohlížet soudci. Co na to říká primátor Teplic Jaroslav Kubera (71, ODS)? „Bolívie je celkem exotická země a v různých krajinách se děje leccos. Někde by možná starostu i snědli. Ale měli bychom se zamyslet, jak trestat prolhané starosty u nás – já bych navrhoval, aby se za trest učili zpaměti evropské směrnice,“ říká politik.


Na video s Jaroslavem Kuberou se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...

 Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.