Masakr u Horoměřic: Tři mrtví, 45 zraněných | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Masakr u Horoměřic: Tři mrtví, 45 zraněných

Autobus se s osobákem střetl před 16. hodinou.
Autobus se s osobákem střetl před 16. hodinou. (Foto Aha! – David Malík)

Tři mrtví, 45 zraněných, z toho 15 vážně – taková je bilance tragické nehody autobusu s bílým superbem u Horoměřic u Prahy. Střetly se ve čtyři hodiny odpoledne.

Tři lidé podlehli zraněním přímo na místě. „Zemřela řidička osobního vozu a dva cestující z autobusu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Sjel ze silnice

Podle svědků autobus po střetu s osobním autem vyjel z vozovky, sjel z příkrého náspu silnice a asi po 30 metrech narazil do stromu. „Několik lidí zůstalo ve zdemolovaném vraku zaklíněných, jiní vypadli ven,“ popsala událost Effenbergerová. Zraněné vyprošťovali hasiči. Viník a příčina nehody zatím nejsou jasné.

Aktivovali traumaplán

Podle prvotního oznámení bylo zaklíněno osm osob z. „Dispečink aktivoval traumaplán pro mimořádné události,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Jelikož obětí nehody bylo více než lékařů a vozů, museli záchranáři »třídit« zraněné. Podle toho, v jak vážném byli stavu, rozhodovali, kdo bude kam transportován a v jakém pořadí. Podle informací Aha! bylo pět lidí v kritickém stavu. Po páté hodině dorazil na místo neštěstí také koroner, aby ohledal těla mrtvých.

Tragické nehody autobusů

8. března 2003. Nehoda na silnici E55 mezi Dolním Dvořištěm a Kaplicí v okrese Český Krumlov u osady Nažidla si vyžádala 20 lidských životů.
16. července 2006. Šest mrtvých, z toho pět na místě, si vyžádal náraz linkového autobusu do mostního pilíře na druhém kilometru dálnice D8 u Zdib.
13. února 2008. Na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku se střetly kamion, mikrobus a osobní automobil. Zemřelo 8 lidí z mikrobusu.
30. května 2009. V Damicích na Karlovarsku se střetl mikrobus s 22 cestujícími s osobním vozem. Zemřela žena, která jela v mikrobuse, 21 lidí bylo zraněno.
4. února 2011. U Tuchlovic na Kladensku se srazil autobus s nákladním autem. Při nehodě zemřel jeden cestující z autobusu, devět lidí utrpělo zranění.
18. dubna 2011. Smrtí řidiče a zraněním 16 cestujících skončil pád autobusu do dvacetimetrové rokle v Praze Zličíně. Řidič (†60) před nehodou upadl do bezvědomí.
10. září 2014. U Plané nad Lužnicí na Táborsku zemřeli při nehodě autobusu dva lidé, šest dalších bylo zraněno. Autobus narazil do stožáru trakčního vedení železniční tratě.
12. ledna 2017. Cestující zemřela při nehodě linkového autobusu mezi Středokluky a Kněževsí v okrese Praha-západ, 7 lidí bylo lehce zraněno. Autobus narazil čelně do stromu.
30. listopadu 2017. Jeden člověk zemřel a 11 lidí se zranilo při nehodě autobusu u Ločenic. Dostal smyk, sjel do příkopu, kde narazil do stromu.

Na video z místa nehody se můžete podívat zde:

 Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.