Domy prolétl kulový blesk. Jaroslav Kejnar (54): V ložnici máme sousedovu střechu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Domy prolétl kulový blesk. Jaroslav Kejnar (54): V ložnici máme sousedovu střechu!

Díry jsou po kulovém blesku.
Díry jsou po kulovém blesku. ( Foto pro Aha! – Jana Gogová)

Spal s manželkou v ložnici v přízemí domu, když se ozvala hrozná rána a do místnosti jim vletěl kus sousedovy střechy. Další část poničila Jaroslavu Kejnarovi (54) z Morkovic-Slížan na Kroměřížsku střechu.

„Do ložnice v přízemní nám navíc přes okno vletěl trám, odrazil se a přistál kousíček od postele, všude sklo z rozbitého okna. Nemohli jsme ani ven, nevídané,“ popisoval Jaroslav okamžiky apokalypsy.

Místní popisují, že v noci na pátek začalo prudce pršet, přišla bouře, pravděpodobně i malé tornádo a zřejmě také kulový blesk. V mžiku bylo poškozeno 15 domů. „Viděl jsem ohnivou kouli, najednou to vlítlo do baráku sousedky, zase to vyletělo a pak vletělo do našeho domu,“ popisoval nevídané věci Vladimír Prudík (53).

Starosta městečka Pavel Horák (57) říká, že je rád, že se řádění živlů obešlo bez zranění. „Je to začarovaná čtvrť, přede dvěma měsíci se tu vyvalila velká voda, lokální povodeň škodila těm samým lidem jako teď vichr spojený s kulovým bleskem, všichni to tak popisují, tak už se k tomu rovněž přikláním.“ Na místo povolal všechny síly z místních technických služeb, pomáhal každý, kdo šel okolo.

Víte, že...
...kulový blesk má průměr několik centimetrů až decimetrů, různých barev od žluté po modrou?
...než zmizí, létá několik vteřin až minut?Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.