Jiří Kulhánek (71) bojuje s úředníky v Rokycanech: Stál před značkou, přesto dostal pokutu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Jiří Kulhánek (71) bojuje s úředníky v Rokycanech: Stál před značkou, přesto dostal pokutu!

Před značkou placené parkování. Nemohl tak vidět tuto značku.Dnes ukazuje, že je na značce dodatková tabulka.
Před značkou placené parkování. Nemohl tak vidět tuto značku.Dnes ukazuje, že je na značce dodatková tabulka. (Foto Aha! – Zbyněk Schnapka)

Zaparkoval před značkou placené parkování. Vyhláška jasně říká, že platí ten, kdo stojí až za ní. Jenže strážníci a úředníci radnice v Rokycanech si zákon vyložili po svém. Jiřímu Kulhánkovi (71) napařili pokutu za to, že nezaplatil.

Vše začalo loni v listopadu. Kulhánek tehdy přijel Sladovnickou ulicí na Malé náměstí. Odbočil doleva a zaparkoval u Café Vídeň před značkou placené parkování. „Stál jsem před značkou a parkovné jsem nezaplatil. Vyhláška jasně říká, že za parkování platí ten, kdo stojí za ní,“ uvedl Kulhánek. Strážníci mu ale chtěli pokutu dát. „Tvrdili, že u vjezdu na náměstí ze směru od kruhového objezdu je značka stanovící, že v místě, kde stojím, se parkovné platit musí. Tudy jsem ale nepřijel, a nemohl jsem tak značku vidět. A na trase, kudy jsem přijel, žádná značka není,“ hájil se Kulhánek.

Jiří Kulhánek přijel stejně jako modré auto, odbočil doleva a postavil se na místo, kde stojí bílé auto.

Vše tak skončilo ve správním řízení. „Nerespektoval dopravní značku s parkovacím automatem,“ stojí v rozhodnutí. Kulhánek teď má uhradit pokutu tři tisíce. „Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat. Je to živé, pán se odvolal na krajský úřad,“ řekl vedoucí odboru dopravy MÚ v Rokycanech Ladislav Königsmark. Zajímavé je, že na značce, před kterou Kulhánek tehdy stál, se teď objevila dodatková tabulka se šipkou, takže platit se musí i před ní. „Měli to špatně, tak si to teď takhle upravili a mě potrestali za jejich nepořádek,“ míní Kulhánek.

Co říká policie?
„V případě, že je parkovací značka s parkovacím automatem, platí povinnost platit parkovné od značky dále ve směru jízdy. V případě umístění dodatkové tabulky označené jako průběh úseku, musí řidič platit parkovné před i za značkou,“ řekla rokycanská policejní mluvčí Hana Kroftová.

Takto parkoval a dostal pokutu.

Místostarosta Rokycan: Řidiči hledejte
„Pravdou je, že řidiči přijíždějící ze Sladovnické ulice se domnívali, že platit nemusí. Ale to nebyla pravda. U vjezdu na náměstí stojí značka, že se v celém úseku platit musí. Když já někde zastavím, jdu se podívat za sebe, jestli tam nějaká značka nestojí. Aby se předešlo problémům, značka se teď osadila dodatkovou tabulkou,“ uvedl místostarosta Jan Šašek.

Před značkou placené parkování. Nemohl tak vidět tuto značku.Dnes ukazuje, že je na značce dodatková tabulka.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.