Únoscova garáž propadla státu a má být na prodej! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Únoscova garáž propadla státu a má být na prodej!

Upravená garáž, která byla pro dva teenagery vězením po deset dnů plných strachu, teď bude na prodej.
Upravená garáž, která byla pro dva teenagery vězením po deset dnů plných strachu, teď bude na prodej. (Foto Aha! – Karel Kopáč, PČR)

Deset dní v ní věznil únosce Zdeněk Hryščenko (37) dvě děti, Janu (15) a Dana (17). Nyní speciálně upravená a zvukově izolovaná garáž s trojitými dveřmi v Ústí nad Labem-Střekově připadla státu, ten ji zřejmě nabídne k prodeji.Deset dní v ní věznil únosce Zdeněk Hryščenko (37) dvě děti, Janu (15) a Dana (17). Nyní speciálně upravená a zvukově izolovaná garáž s trojitými dveřmi v Ústí nad Labem-Střekově připadla státu, ten ji zřejmě nabídne k prodeji.

„Garáž jsme získali na základě rozsudku ústeckého krajského soudu, klíče už máme v ruce, prozatím probíhá zápis do katastru nemovitostí,“ potvrdila Aha! mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Tereza Peprníková.

Bude zájem?
Nemovitost bude nejprve nabídnuta státním institucím, pokud o ni neprojeví zájem, prostřednictvím dražby či aukce si ji bude moci koupit kdokoli. „Věřím, že nějaký sběratel kuriozit bude mít zájem. Jen doufám, že nový majitel bude mít jiný nápad, jak s ní naložit,“ uvedla Petra P. (40), matka uneseného Dana.

Auto i baterka
Další Hryščenkovy věci související s únoscem, které propadly státu, získá Policie ČR. Jde o auto, jímž děti odvezl, paměťové karty, baterku či paralyzér. Pokud je nevyužije, nabídne je k prodeji sama.

Kupce minulost nezajímá
Ačkoli se v dražbách objevují věci pocházející z různých druhů trestné činnosti, kupující jejich minulost příliš neřeší. „Někdy se dostaví jediný zájemce, jindy i přes dvacet,“ uvedla Tereza Peprníková s tím, že se prodala třeba i mačeta použitá při vyhrožování. Kupcem byla žena, hodila se jí na sekání kopřiv. Finance získané prodejem putují do státního rozpočtu.

O co v případu šlo
Dan (17) a Jana (15) byli loni 28. srpna u soutoku Labe a Ohře u Litoměřic na procházce. Zdeněk Hryščenko je tam se zbraní v ruce přinutil nastoupit do auta a odvezl je do garáže v Ústí nad Labem, kde je věznil. Dívce například pouštěl porno filmy. Přestože po nich pátrala policie, našla je Danova matka díky zašifrovanému dopisu, který rukojmím únosce dovolil napsat. Policie je vysvobodila 7. září. Únosce byl odsouzen na 16 let. Znalci ho označili za nebezpečného a po odpykání trestu skončí v detenci.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.